Konkurenti Autodesku už aspoň čtvrt století usilují o to přetáhnout některé z jeho zákazníků ke svým 2D aplikacím, alternujícím AutoCAD. Když už se začínalo zdát, že tuto bitvu nikdy ani částečně nevyhrají, přihnal jim nový vítr do plachet nástup mobilních zařízení.

Na chytrých telefonech ani tabletech sice klasický AutoCAD nikdy nepokoří (a Autodesk se na těchto platformách také činí velmi úspěšně), pro menší výrobce softwaru to je však přece jen příležitost k nezaplacení. Zejména pro ty, kteří jsou ochotni svoje aplikace šířit zdarma.

Jedním z takových je i čínský Gstarsoft se softwarem GstarCAD. Ten existuje jako desktopová alternativa zmíněného AutoCADu, stále aktivnější je však v segmentu dotykových zařízení. Nedlouho po uvedení aplikace GstarCAD MC pro Apple iOS se Gstarsoft jako jeden z prvních CAD vývojářů odhodlal nabídnout svůj software také uživatelům mobilů a tabletů s operačním systémem Android. Jejich počet je sice výrazně vyšší, než majitelů dotykových „hraček“ od Apple, zájem o distribuci profesionálních aplikací pro tuto platformu je však prozatím spíše chladný, zejména kvůli roztříštěnosti dostupných verzí Androidu a ne zcela ideálně vyřešeném platebním modelu.

GstarCAD MC pro Android je nicméně tady a chcete-li jej vyzkoušet, můžete ho ihned stáhnout z webu firmy Gstarsoft. Znáte-li již GstarCAD MC pro iOS, počítejte s omezeními některých funkcí pro editace a ukládání výkresů. Aplikace je určena pro Android 2.1 a vyšší.

Komentáře