České zastoupení společnosti Siemens PLM Software má od 1. února 2013 nového generálního ředitele. Stal se jím Hermann Kaineder a společně s vedením firmy v ČR je odpovědný také za rakouskou entitu, a řídí obchodní aktivity na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku a trzích bývalé Jugoslávie. Také jeho jsme požádali o vyjádření do naší ankety.

Tento článek je součástí seriálu rozhovorů, v nichž ředitelé českých firem působících v oblastech CAD/CAM/PLM hodnotí vývoj trhu v roce 2012. Články publikujeme postupně, aktuální přehled všech již zveřejněných najdete pod tímto odkazem.

CAXMIX: Co vás osobně vloni ve vašem profesním životě nejvíce potěšilo?

Siemens-Hermann-KainederHermann Kaineder, Siemens PLM Software: Odpověděl bych obecně. Těší mě pomáhat firmám dělat jejich práci efektivněji a pomáhat v jejich růstu. Také mě těší práce s lidmi v rámci společnosti, kteří pracují jako tým a pracují společně na dosažení vytyčených cílů.

Co považujete za největší úspěch vaší společnosti za rok 2012?

Siemens PLM Software má za sebou velice úspěšný rok s rostoucími výsledky činnosti, rok jsme pak zakončili oznámením, že datový formát JT byl schválen Mezinárodní organizací pro normalizaci (ISO) jako mezinárodní norma – první pro prohlížení a sdílení lehkých 3D informací o produktu. Nový rok jsme pak odstartovali dokončením akvizice společnosti LMS International. Akvizice hrají velkou roli v realizaci naší HD-PLM vize, která pomáhá našim zákazníkům dělat lepší rozhodnutí.

Na jaká témata a oblasti se bude vaše společnost zaměřovat letos?

Naším cílem je dodávat komplexní řešení vývoje životního cyklu výrobků, které propojuje virtuální svět návrhu s fyzickým světem výroby a to napříč celou šíři výrobního průmyslu. Neustále stavíme na naši HD-PLM vizi – poskytovat dokonalé prostředí pro vizualizaci informací a následné rozhodování.

Jak jste mohli zaznamenat v loňském roce, těchto cílů jsme dosahovali nejen investicemi do organického růstu, ale řadou strategických akvizic, které nám umožní vyplnit a rozšířit celou řadu technických funkcí, které naši zákazníci od nás očekávají.  Kromě LMS jsme získali firmy Vistagy, Kineo a Perfect Costing Solutions.

Jak hodnotíte vývoj českého trhu se softwarem pro strojírenství za loňský rok a co očekáváte v roce letošním?

Celosvětovým trendem je tlak na zvýšení efektivity a produktivity, pokračující potřeba spolupráce napříč odvětvími i trhy. Jedním z nejvýznamnějších trendů v posledních letech je důraz výrobců definovat své podnikové infrastruktury a strategické iniciativy. Firmy si již začínají plně uvědomovat, že jim chybí kvalitní nástroj pro správu celého životního cyklu a hledají end-to-end řešení od návrhu přes vlastní výrobu a její automatizaci až po zákaznický servis.

Komentáře