[Stručně] Nejnovější verze řešení GibbsCAM pro programování obráběcích CNC strojů byla oficiálně certifikována pro použití s 3D CAD systémem Autodesk Inventor 2012. Osvědčení se týká 32 i 64bitové verze. Plná asociativita geometrie, technologických procesů obrábění a drah nástrojů při práci v řešení GibbsCAM umožňuje jednoduše aktualizovat podklady pro výrobu na základě dílčích změn geometrie v Autodesk Inventoru.

(Zdroj: Tisková zpráva)

32 a 64bitová verze GibbsCAM certifikována pro Autodesk Inventor 2012

NC programovací software řídí nejnovější CNC obráběcí stroje

MOORPARK, Kalifornie – 27. duben, 2011 – Gibbs and Associates, společnost vyvíjející GibbsCAM – software pro programování CNC obráběcích strojů, a společnost Cimatron dnes oznámily, že nejnovější verze GibbsCAM byla v obou verzích (32 i 64 bit) certifikována jako Autodesk Inventor Certified Applications Program pro Autodesk Inventor 2012 – software pro 3D modelování. Digitální prototyping pomocí Autodesk Inventor dává výrobcům schopnost digitálně navrhnout, vizualizovat a simulovat to, jak jejich produkt bude fungovat v podmínkách reálného světa ještě předtím než je vyroben, což vede ke snížení nákladů a zvýšení efektivity. Certifikace je důkazem toho, že produkt dosahuje vysoké kvality, odpovídá současným nárokům a poskytuje nejvyšší možnou úroveň výměny dat s Autodesk Inventor.

„S radostí vám oznamujeme pokračování podpory přímého načítání modelů a sestav z Autodesk Inventor do GibbsCAM. Již jedenáct let naši společní zákazníci využívají tohoto vysokého stupně interoperability.“, řekl Bill Gibbs, zakladatel a president Gibbs and Associates. „Naši společní zákazníci tak mohou i nadále využívat všechna zlepšení pro zvyšování produktivity z každé nové verze GibbsCAMu, včetně nových modulů pro programování nejnovějších komplexních CNC obráběcích strojů, aniž by byla obětována snadnost použití, pro kterou je GibbsCAM tak známý.”

GibbsCAM je v obou svých verzích kompatibilní s Windows 7, takže uživatelé mohou využít všech výhod posledních produktů Autodesk, GibbsCAM a Microsoft na jedné platformě. Jednoduché uživatelské rozhraní, ikony a jazyk, který je programátorům a obráběčům znám, umožňuje uživatelům GibbsCAM rychle a snadno využít plný potenciál tohoto software – od minimalizace času, který je potřeba pro naučení se se softwarem pracovat až po plně intuitivní a efektivní výrobu. GibbsCAM umožňuje naprogramovat i ty nejkomplexnější obráběcí procesy a zároveň nebrání uživatelům pracovat tak, jak jsou zvyklí.

„Jsme velice potěšeni tím, že Gibbs and Associates znovu získal certifikaci Autodesk Inventor pro GibbsCAM.“, řekl Carl White, Director of Digital Design product management v Autodesku. „GibbsCAM podporuje přímé načítání modelů a sestav Autodesk Inventor s důrazem na interoperabilitu a jednoduché použití již od počátků našeho certifikačního programu. Jsme hrdí na naše partnery jako je Gibbs and Associates, protože poskytují našim zákazníkům aplikace, které jsou rozšiřitelné, flexibilní a snadno použitelné.“

Plná asociativita geometrie, technologických procesů obrábění a drah nástrojů při práci v GibbsCAMu umožňuje jednoduše aktualizovat podklady pro výrobu na základě dílčích změn geometrie z Autodesk Inventor. Pomocí GibbsCAM mohou NC programátoři rychle připravit technologii výroby a následně naprogramovat CNC obráběcí stroj a vyrobit součást nezávisle na tom, jestli mají jednoduchou geometrii, která vyžaduje pouze 2-osé soutružení nebo 2,5D frézování a nebo komplexní model vyžadující 5-osé frézování, multifunkční obrábění MTM případně CNC dlouhotočné automaty. GibbsCAM kontroluje dráhy nástrojů vůči polotovaru i požadovanému modelu a umožňuje kolizní testy s dynamickým zobrazením všech pohybujících se částí vybraného stroje. Tato a mnoho dalších funkcí GibbsCAM pomáhá výrobcům eliminovat zmetky, redukovat výrobní časy a maximalizovat efektivnost, bezpečnost a zisk.

Komentáře