Jihomoravské „město dobrého vína“, jak mu říkají místní, bylo v říjnu dějištěm setkání uživatelů systému SolidWorks, které zde uspořádala společnost 3E Praha Engineering.

Konferenci navštívilo zhruba 120 hostů, které přivítal kompletní tým firmy 3E Praha Engineering v čele s ředitelem společnosti Josefem Malým.
Novinky ve verzi SolidWorks 2013 prezentoval manažer české pobočky DS SolidWorks Zdeněk Bašta, který si přitom posteskl nad nezájmem o testování zkušebních verzí ze strany českých uživatelů. Přítomným pak poodhalil úspěchy SolidWorksu v posledním roce a oznámil, že cílem firmy je překonal letos hranici dvou milionů uživatelů (těch komerčních je zhruba 28 %).
Součástí setkání byla i tradiční soutěž uživatelů v konstruování.
Působivým zpestřením přednáškového programu a později i večerní zábavy bylo vystoupení českého zvonaře Rudolfa Manouška, kterému před lety 3E Praha Engineering pomohla při tvorbě kopie zvonu Zikmund z věže katedrály svatého Víta. Na fotografii je jeden z ozdobných prvků zvonu, získaný prostřednictvím prostorové digitalizace a velmi jemného obrábění.
Rudolf Manoušek je taktéž autorem unikátní zvonkohry, kterou na setkání zákazníků 3E Praha Engineering do Hustopečí přivezl. Na obrázku je její 3D model v SolidWorksu.
Ačkoliv je pozadí vzniku této zvonkohry – jediné svého druhu ve východní Evropě – poměrně kontroverzní a její autor Rudolf Manoušek (v modrém svetru) si s ní užil spoustu starostí, nyní může být na své dílo právem hrdý.
Tento gigantický hudební nástroj obsahuje 57 zvonů a celkově váží 12 tun.
Pan Manoušek sice na svůj „carillon“ hraje pouze jako amatér, sám je odborníkem na výrobu zvonů, přesto účastníkům konference zahrál několik podařených skladeb.
K překvapení všech přítomných jej po chvíli v dvojhře doprovodil novinář Pavel Marek z magazínu MM Spektrum. U zvonkohry seděl poprvé, ale nebylo to takřka znát a jakožto zkušený varhaník si tuto příležitost doopravdy užil.

Komentáře