Devátý ročník CADfóra přilákal do třebíčského hotelu Grand odhadem dvě stovky zájemců o novinky pro počítačovou podporu konstruování, letos čistě pro strojírenské obory. Více v naší fotogalerii.

Osvědčené schéma konference CADfórum zůstalo beze změny. Významnou porci programu zajistili sami uživatelé počítačových aplikací od Autodesku, kteří se věnovali praktickému využití programového balíku Product Design Suite (firma Niob) a správě dat v PDM systému Vault (firma Kemper). Na závěr nechyběl diskusní blok za účasti všech přednášejících a zástupců společnosti CAD Studio.

Hlavním tématem CADfóra 2012 byly cloudové technologie, v nichž Autodesk vidí svoji budoucnost, stejně jako mnozí další dodavatelé profesionálního softwaru. Proč „cloudu“ začít důvěřovat a jaké výhody může pro uživatele znamenat, se hned v první prezentaci snažil vysvětlit manažer strojírenských řešení z firmy Autodesk Robert Opletal.

Novinkou, o jejíž důraznější prosazení nyní Autodesk usiluje, je také jeho vlastní PLM systém, který využívá – jak jinak – právě zmiňovaný cloud.

„Mraky“ se vznášejí také nad velkoformátovými tiskárnami od HP. Nové modely z produktových řad T120 a T520 přinášejí do kanceláří nejpokrokovější metody komunikace. Spojíte se s nimi přes Wi-Fi, nebo přes web prostřednictvím cloudové technologie HP ePrint & Share, která byla oproti své první verzi kompletně přepracována.

Doprovodný program nabídnul sérii seminářů zaměřených na konkrétní novinky v aplikacích Autodesk 2013. Na stáncích partnerů konference pak bylo k vidění hned několik zajímavých technologií, jako například interaktivní tabule pro firemní komunikaci nebo aplikace tzv. rozšířené reality, kdy lze virtuální model přes monitor promítnout do skutečného světa.

 

 

Komentáře