Odborná konference CADfórum 2011 přilákala na sklonku října do brněnského Bobycentra stovky zájemců o moderní softwarové nástroje pro podporu navrhování ve strojírenství.

Fotografie Jan Homola © 2011. Všechna práva vyhrazena.
Využití těchto snímků jakýmkoliv způsobem je možné pouze po dohodě s redakcí.

Letos poprvé jako dvoudenní akce, pod taktovkou společnosti CAD Studio a bez sekce pro stavebnictví, čili jako čistě strojírenská konference, nabídlo CADfórum 2011 sérii zajímavých přednášek, workshopů a také bezplatná rozdílová školení pro uživatele systémů Inventor a AutoCAD.

Úvodní přednášky, věnované nové obchodní strategii firmy Autodesk, se zhostil ředitel její strojírenské divize Chris Douglass. Krom detailního vysvětlení smyslu nově koncipovaných produktových sad označovaných jako Product Suites, zmínil na popud z publika také záměr Autodesku vstoupit do segmentu PLM řešení. Oficiálního oznámení této události se dočkáme na mezinárodní konferenci Autodesk University na konci listopadu.

Klíčové podrobnosti ohledně nabídky produktových balíčků Product Design Suite a Factory Design Suite dále rozvedl Ladislav Horálek ze společnosti CAD Studio. Uživatelé, kteří si takovou sadu zakoupí, získají velmi výhodně celý balík profesionálních softwarových aplikací, které mohou významným způsobem rozšířit jejich schopnosti a vůbec obzory toho, co vše lze nyní s pomocí digitálních technologií realizovat.

Podstatný prostor je na CADfóru tradičně věnován uživatelským zkušenostem. Tuto část konference uvedl svojí přednáškou Lubor Semrád, majitel společnosti Strand, která díky vhodně zvolenému softwaru a optimalizaci firemních procesů dosáhla zlepšení svojí profitability. Inspirací jí při tom byla také kniha Integrovaný vývoj produktů od profesora Jiřího Marka…

…o kterou se strhl takový zájem, že pořadatelé nestíhali doplňovat výtisky dostupné přímo na pódiu. Stačilo však požádat zástupce organizátora během přestávek a dostalo se na všechny, koho integrovaný vývoj produktů zajímá.

Další přednášející popsali své zkušenosti z implementace digitálních prototypů nebo Autodesk Simulation, softwaru, který na fotografii představuje Lubomír Novotný ze společnosti Toshulin.

Samozřejmou součástí CADfóra byla výstavka zajímavých hardwarových technologií, čítající velkoformátové tiskárny, pracovní stanice a polohovací zařízení. To vše si mohl každý účastník vyzkoušet osobně ve spojení s nejnovějšími verzemi softwaru značky Autodesk.

Další zajímavosti z letošního CADfóra přineseme v samostatné reportáži.

 

Komentáře