Společnost 3E Praha Engineering uspořádala pro své zákazníky a zájemce o CAx/PDM systémy každoroční dvoudenní setkání, tentokrát v netradičních prostorách zámku Dětenice.

Zámek Dětenice
Zámek Dětenice, kde se konalo letošní setkání, pořádané společností 3E Praha Engineering. Foto: Renata Šíchová

Organizátoři si pro letošní setkání vybrali barokní zámecký rezort Dětenice. Podle slov Jaroslava Maliny, vedoucího oddělení obchodu a služeb pořádající společnosti, byla hlavním důvodem snaha nabídnout účastníkům po všech hotelích, kongresových centrech a dalších unifikovaných prostředích něco nového. Důkazem zájmu o produkty a neotřelé prostory byl nečekaně vyšší počet registrovaných účastníků.

Jak název akce „Setkání uživatelů SolidWorks 2011“ napovídá, velká většina přednášek byla věnována aktuální verzi programového balíku SolidWorks 2011, mimo jiné modulům SolidWorks Simulation a Flow Simulation. Došlo také na novinky v SolidWorks Enterprise PDM, který je určen pro správu produktových dat. Představen byl také modul DriveWorks pro automatizaci návrhů a CAM systém HSMWorks.

Související články:
10 nejzajímavějších funkcí v SolidWorks 2011
Správa produktových dat v SolidWorks Enterprise PDM 2011
Analýzy a simulace v SolidWorks Simulation 2011

Vedle odborníků z 3E Praha Engineering byli mezi přednášejími také Zdeněk Bašta a Miloš Hrazdíra z českého zastoupení Dassault Systèmes SolidWorks Corp. Ti mimo jiné představili  nový bezplatný 2D CAD s názvem DraftSight, který si můžete stáhnout zde (je vyžadována bezplatná aktivace).

Pro zpestření programu organizátoři připravili odbornou soutěž. Na počítačích byly k dispozici dvě sestavy s 3D modelem Kardanovy hřídele. Úkolem bylo složit sestavu pomocí vazeb tak, aby byla hřídel reálně pohyblivá, tedy tak, aby byla zachována rotace na její vstupní i výstupní části. Nejrychlejší soutěž vyhráli, přičemž maximální čas na zpracování byl určen na osm minut.

Soutěž v sestavování Kardanovy hřídele
Soutěž v sestavování Kardanovy hřídele. Foto: Renata Šíchová

Na setkání vystoupili také Tomáš Pavelka ze společnosti Hewlett-Packard ČR a Pavel Aliger z firmy CSF, aby představili novinky v serverech a pracovních stanicích HP, určených pro profesionální nasazení v inženýrské oblasti.

Velmi zaujalo živé předvedení programu 3Dvia Composer. Ten je určen pro tvorbu dokumentace, produktových katalogů, montážních a servisních návodů nebo marketingových materiálů. Dokumenty vytváříte přímo z modelů připravených v SolidWorksu. Výhodou takto vytvářené dokumentace je okamžitá reflexe změn v návrhu modelu. Jinými slovy – v okamžiku, kdy aktualizujete model, aktualizuje se automaticky také obsah dokumentace.

Jaroslav Malina vysvětluje možnosti 3DVIA Composeru
Jaroslav Malina vysvětluje možnosti 3Dvia Composeru. Foto: Renata Šíchová

Rovněž doporučujeme: Pětiminutové video s přehledem funkcí 3DVIA Composeru (v angličtině).

Na závěr prvního dne byla pro přítomné přichystána prohlídka místního pivovaru a poté následoval pirátský večer v místní středověké krčmě. Druhý den byl vyhrazen pro konzultace a technické workshopy o produktech SolidWorks 2011.

Večer plný pirátů v dětenické středověké krčmě
Večer plný pirátů v dětenické středověké krčmě. Foto: Renata Šíchová

Stručný profil pořádající společnosti

Akciová společnost 3E Praha Engineering byla založena v roce 1990. V současnosti nabízí dodávky CAD/CAM/PDM systémů a související aplikované podpory, jež poskytuje spolehlivé inženýrské zázemí. Mezi nabízené služby patří především vývoj softwaru dle potřeb a zadání, konstrukční činnost, technologická příprava výroby, reverzní inženýrství, prototypová výroba a malosériová výroba s využitím CNC technologií.

Účastníci setkání
Účastníci setkání. Foto: Renata Šíchová
Specialisté z 3E Praha Engineering
Specialisté z 3E Praha Engineering. Foto: Renata Šíchová
Představení novinek v SolidWorks 2011
Představení novinek v SolidWorks 2011. Foto: Renata Šíchová
Mezi účastníky bylo o řešení soutěže se sestavením Kardanovy hřídele zájem
Mezi účastníky bylo o řešení soutěže se sestavením Kardanovy hřídele zájem. Foto: Renata Šíchová
Představil se také tým z mezinárodního neziskového projektu FORMULE 1 ve školách, jehož je 3E Praha Engineering technickým partnerem.
Představil se také tým z mezinárodního neziskového projektu „Formule 1 ve školách“, jehož je 3E Praha Engineering technickým partnerem. Foto: Renata Šíchová

Komentáře