Rychlá konsolidace trhu s CAM softwarem, probíhající v posledních dvou letech, jako by neměla konce.

Počátkem února 2013 dochází k dalšímu významnému obchodu – americká firma Surfware, stojící za vývojem systému SurfCAM a v něm obsažené oceňované technologie TrueMill, se stává součástí britské společnosti Vero Software. Je to již druhá akvizice ze strany Vero Software v tomto roce – právě před měsícem podobným způsobem získala společnost Sescoi International a její software WorkNC (více zde).

Jak se poslední zmíněná transakce dotkne českých uživatelů, není zatím známo. Určitě se ale dotkne české firmy 3E Praha Engineering, která má SurfCAM dlouhodobě ve svojí nabídce vedle systému HSMWorks, který mimochodem také změnil nedávno majitele – stal se součástí softwarové rodiny firmy Autodesk.

 

3 Comments

  1. Já tedy nevím, ale v originální zprávě se píše, že Vero Software koupil jen licenci na software SurfCAM, ne firmu. O firmě se pak píše, že se jen přejmenuje a bude pokračovat jen ve vývoji TRUEMill: „Surfware Inc. will be renamed to TRUEMill Inc.  TRUEMill Inc. will continue developing and licensing TRUEMill Patented technology for the CAD/CAM industry.“

  2. Pingback: Komentář: Proč Autodesk koupil Delcam a co to bude znamenat? » CAXMIX.cz

  3. Pingback: KOMENTÁŘ: Překvapivá akvizice na trhu s CAM systémy – Hexagon koupil Vero Software » CAXMIX.cz

Komentáře