Na konferencích firmy SolidWorks bývá každoročně zvykem návštěva moderátorů některé z amerických televizních show. Nyní si firma troufla uspořádat jednu takovou sérii sama.

Není to sice populární mechanika jako od Discovery Channel, jedná se „pouze“ o webové vysílání, i tak je ale seriál Let’s Go Design ukázkou profesionálně dělané show, která pobaví a poučí. Konstruktér Jeremi Luchini zde, jakožto mediálně zviditelňovaná tvář SolidWorksu, s pomocí hostů i diváků a především s pomocí systému SolidWorks vytváří a realizuje návrhy různých zařízení. Divák se v jejich jednotlivých epizodách dozví, jaké nástroje pro podporu navrhování poskytuje moderní 3D CAD v kombinaci s nejmodernějšími dostupnými technikami, jako je například 3D skenování, 3D tisk nebo komunikace přes web. Více se dozvíte na webu Let’s Go Design (v angličtině).

(Zdroj: Tisková zpráva)

Premiéra třetího projektu webového seriálu SolidWorks „Let’s Go Design“

Konstrukční tým navrhuje dětské vozítko „Hot Rod Baby Buggy“ s pomocí komunity SolidWorks

Haar u Mnichova, 18. července 2011Společnost Dassault Systèmes SolidWorks Corp. nedávno spustila nejnovější projekt interaktivního webového seriálu Let’s Go Design. V průběhu několika měsíců tým „Let’s Go Design“ od základu navrhne prototyp dětského vozítka „Hot Rod Baby Buggy“. Projekt „Let’s Go Design“ byl založen s cílem podpořit inovativní navrhování při souběžném rozvíjení komunitní spolupráce mezi různými skupinami diváků, včetně návrhářů a zákazníků.

Projektový tým návrhářů vytvoří vylepšený dětský kočárek ve skutečném stylu „MacGyver“ – budou v něm vyváženy požadavky na bezpečnost dítěte i různé úrovně technických vylepšení, určených pro potěšení jak matek, tak otců. Celý proces, od počáteční myšlenky až po fyzické sestavení, bude zdokumentován pro diváky, jejichž připomínky a nápady jsou povzbuzením v každé fázi celého procesu. Předchozí projekty vyvíjené v rámci seriálu „Let’s Go Design“ se věnovaly dokonalému CAD křesluuniverzální sportovní cvičné kleci.

„Žijeme v době velké poptávky po inovacích výrobků a softwarového navrhování,“ říká Jeremy Luchini, manažer pro certifikace společnosti SolidWorks a vedoucí týmu Let’s Go Design. „V našem seriálu se náš tým pokouší vytvořit prostor pro inovace, kreativitu a spolupráci během navrhování, který by do děje zapojil také diváky všech zaměření a jakéhokoli věku. Pokoušíme se inspirovat příští generaci i současné zkušené návrháře, aby posunuli dnešní hranice navrhování zase o kousek dál.“

Jak je vidět na sledovanosti webových stránek i kanálů v sociálních médiích, seriál si již našel značný počet příznivců v rámci komunity návrhářů.

„Projekt Let’s Go Design je z pohledu návrhářské komunity velmi rozmanitý a podmanivý,“ říká Rob Wolkers, nezávislý průmyslový návrhář. „Nicméně premisou Projektu 3 je stát se branou, kterou se do kompletního procesu navrhování výrobku nepostradatelného pro všechny rodiče zapojí široká veřejnost – a bude netrpělivě očekávat finální prototyp dětského kočárku, Hot Rod Baby Buggy’. Jsou to právě projekty, jako je tento, které lidem přibližují svět navrhování, upoutají pozornost spotřebitelů a pomáhají při vytváření nápadů se zpětnou vazbou přímo od zamýšleného uživatele.“

První tři epizody Projektu 3 již můžete shlédnout on-line na adrese http://letsgodesign.tv/. Diváci se do projektu mohou zapojit formou komentářů na webové stránce, s pomocí Twitteru nebo Facebooku. Kromě toho mohou po skončení každé epizody hlasovat o jedné z klíčových komponent kočárku. Vítězná konstrukční varianta bude poté vyhlášena a zahrnuta do celkového návrhu – a v následující epizodě jí bude věnována maximální pozornost.

Dassault Systèmes SolidWorks Corp., dceřiná společnost koncernu Dassault Systèmes S.A., je světovým lídrem v oblasti 3D řešení. Milionům inženýrů a návrhářů pomáhá uspět prostřednictvím inovací. Naše produkty poskytují intuitivní prostředky pro navrhování výrobků, simulaci, publikování, správu dat a posuzování dopadu na životní prostředí. Nejnovější zprávy, informace a online ukázky najdete na našem webu www.solidworks.cz, případně nám můžete zavolat na telefon +420 543 216 642.

SolidWorks je registrovaná ochranná známka společnosti Dassault Systèmes SolidWorks Corporation v USA a dalších zemích. 3D VIA je registrovaná ochranná známka a 3DVIA Composer je ochranná známka společnosti Dassault Systèmes v USA a dalších zemích. Ostatní značky a názvy produktů jsou ochrannými známkami příslušných vlastníků. © 2011 Dassault Systèmes SolidWorks Corp.

 

Komentáře