Nestává se často, aby se společnost, která přijde o zákazníka na úkor svého konkurenta, k takové události vyjadřovala. Automobilka Daimler AG v roli dosavadního velmi významného klienta Dassault Systèmes, který přechází k aplikacím od Siemens PLM Software, je však přece jen dost velkým soustem, jež může doslova a do písmene zaskočit.

Stalo se to pouhý jeden den poté, co firma Dassault Systèmes v Paříži představila svoji vizi budoucího rozvoje jejích PLM řešení a s ní i novou produktovou řadu V6R2011. V Daimler AG už měli tou dobou jasno, že tuto vizi sdílet nebudou a při vývoji automobilů – například Mercedes nebo Smart – vymění systém Catia za NX.

V mediálním prostoru se tak velice rychle setkaly dvě zprávy, jedna rozladěná, druhá oslavná – zatímco Siemens PLM Software se mohl pochlubit grandiózním úlovkem v podobě nového zákazníka s nejvyšším renomé, Dassault Systèmes dali najevo své překvapení: „Daimler A. G. nás dnes informovala o svém rozhodnutí zvolit CAD od Siemensu… je pro nás překvapením, že se nerozhodli pro řešení Catia V6.“

Jako jeden z důvodů, proč přejít na NX, Daimler dále uvedl, že pro něj „CAD portfolio není prioritou“, zatímco rozhodující byla „integrace CAD systému do interního PDM systému Smaragd“. Tento byl pro změnu ve zprávě od Siemens PLM Software popsán jako software „založený na Teamcenteru“, tedy PDM řešení od Siemensu.

Postupné zavádění systémů od Siemens PLM Software bude započato v létě roku 2012. Daimler A.G. bude prozatím nadále využívat systémy Catia, Delmia, Enovia, Simulia a 3Dvia, na které má od 20. září 2010 uzavřen pětiletý kontrakt. Doplňkové prohlášení uvádí, že „v tuto chvíli nevíme, které specializované aplikace pro systém Catia budou nahrazeny jinými a které zůstanou zachovány“.

Další informace naleznete v krátké zprávě od Siemens PLM Software, kterou jsme publikovali 25. listopadu.

(Zdroj: Dassault Systèmes, Siemens PLM Software)

Komentáře