Novou cestou k vývoji mechatronických systémů se rozhodla vydat společnost Dassault Systèmes. Akvizicí Modelonu rozšířila nabídku služeb pro modelování a simulace v této oblasti.

Modelon vlastní modulární obsah modelovacího jazyka Modelica. Firmy díky němu mohou získat funkční prototyp namísto klasického digitálního. Portfolio společnosti Modelon zahrnuje vše od řešení pro ukládání elektrické energie až po její distribuci a poskytuje tak jednotný pohled na interakce a výkon složitých produktových subsystémů během celého konstruování i optimálního provozu systémů.

Technologie Dymola od společnosti Dassault Systèmes spolu s obsahem od společnosti Modelon podstatně zvýšila efektivitu vývoje vyspělé technologie generace elektrických a hybridních vozidel, jako jsou např. BMW i3 a BMW i8. Foto: Teslamotors.com
Technologie Dymola od společnosti Dassault Systèmes spolu s obsahem od společnosti Modelon podstatně zvýšila efektivitu vývoje vyspělé technologie u generace elektrických a hybridních vozidel, jako jsou např. BMW i3 a BMW i8. Foto: Teslamotors.com

Společnost Dassault Systèmes dlouhodobě podporuje používání modelovacího jazyka Modelica v modeláři Catia. Akvizice společnosti Modelon je významný krok ve snaze rozšířit a zkvalitnit služby výpočetních systémů.

Zdroj: Dassault Systèmes

Komentáře