Francouzská korporace Dassault Systèmes je již zcela jasným lídrem na trhu CAx a PLM systémů. Vloni ze špice tohoto žebříčku sesadila léta vládnoucí Autodesk a ani letos její prosperita neustává, ba naopak.

Úspěch Dassault Systèmes je výsledkem technologické brilance jejích softwarových řešení a masivní marketingové podpory, kterou firma věnuje své platformě 3D Experience. Při oznámení výsledků hospodaření za první letošní čtvrtletí, kdy vydělala 485 milionů eur, firma potvrdila, že je schopna dostát svého cíle a za rok 2013 dosáhnout tržeb nad 2,07 miliardy eur (tj. 2,7 miliardy dolarů).

Při této příležitosti bylo oznámeno, že Dassault Systèmes odkoupila společnosti FE-Design a Archividéo. První jmenovaná působí v Německu, kde vyvíjí simulační software pro optimalizaci výrobků v raných fázích vývoje – tyto nástroje od ní využívají například automobilky General Motors, BMW nebo společnost Siemens. Pro změnu francouzský podnik Archividéo stojí za aplikacemi pro automatizované vytváření a správu rozsáhlých urbanistických a krajinářských struktur. Těch hodlá Dassault využít v rámci řešení 3D Experience například pro simulace fungování a dopadů nejrůznějších lidských aktivit v oblasti energetiky, dopravy nebo stavebnictví.

Komentáře