Kombinace softwarových řešení Catia a Enovia od firmy Dassault Systèmes umožnila americkému výrobci luxusních ekologických vozů zpracovat na jednotné softwarové architektuře všechny dílčí části automobilů Karma a Surf.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Výrobce luxusních ekologických vozů Fisker Automotive zvolil PLM řešení Dassault Systèmes

Prémiová ekologická automobilka Fisker Automotive zvolila pro vývoj svých elektrických modelů Karma a Surf softwarové řešení CATIA a ENOVIA od společnosti Dassault Systèmes. Integrovaný softwarový balík CATIA umožnil výrobci pracovat na jediné architektuře pro všechny dílčí části od kabeláže po finální provedení karoserie. ENOVIA sloužila ke správě a řízení projektových dat pocházejících z různých částí světa. Společnost Fisker použila během vývojového procesu také řešení 3DVIA a SIMULIA.

Funkce řešení CATIA výrazně ulehčují proces projektování. Díky němu mají projektanti více času osvojit si a testovat nejrůznější nástroje, jenž mohou přispět ke snížení spotřeby energie a zároveň usnadňují recyklaci a obnovu použitých materiálů. Společnost Fisker si vybrala řešení CATIA, aby optimalizovala faktory, které mají vliv na využití energie vozidla (aerodynamika, valivý odpor nebo váha vozu).

Na projektování a výrobě vozů se podílí značný počet dodavatelů. Řešení ENOVIA tak poskytlo výrobci možnost integrovat a spravovat všechny informace mezi dodavateli a zároveň sledovat změny a identifikovat nejlepší pracovní postupy. Tento přístup, společně s jedinečným způsobem projektování společnosti Fisker Automotive, pomohl automobilce rychle uvést na trh model Surf. Díky integrované digitální projektové platformě nebyl první vyrobený Surf jen prototypem, nýbrž hotovým modelem.

O společnosti Fisker Automotive

Americká společnost Fisker Automotive založená v roce 2007 se zabýva vývojem a výrobou elektrických vozidel s delším dojezdem a luxusní výbavou. Automobilka navrhuje a vyvíjí první světovou prémiovou řadu elektrických plug-in hybridů, což odráží přesvědčení firmy, že vozy zohledňující životní prostředí se nemusí vzdát vášně, stylu nebo výkonu.

O společnosti Dassault Systèmes

Dassault Systèmes je světový lídr v oblasti 3D a PLM (Product Lifecycle Management) řešení, která dodává více než 130 000 zákazníků v 80 zemích světa. Na trhu softwarových aplikací působí už od roku 1981. Dassault Systèmes nabízí trojrozměrnou vizi celého životního cyklu produktu od návrhu přes údržbu po recyklaci.

Portfolio Dassault Systèmes zahrnuje řešení CATIA pro virtuální navrhování výrobku, DELMIA pro virtuální výrobu, SIMULIA pro virtuální testování, ENOVIA pro globální kolaborativní řízení životního cyklu produktů, EXALEAD pro aplikace založené na vyhledávání, SolidWorks pro trojrozměrný mechanický design a 3DVIA pro trojrozměrnou „živou zkušenost“.

Komentáře