Tradiční výrobce grafických aplikací, firma Corel, uvedla na trh českou verzi svého nového CAD systému.

CorelCAD, jak se novinka jmenuje, je dostupný pro platformy Windows a Mac OS. Podporuje 2D i 3D navrhování, programové kódy LISP a umožňuje pohodlně pracovat ve 2D i 3D prostředí. Nabízen je za cenu 699 eur bez DPH.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Nový CorelCAD™ nabízí vysokou přesnost a výkon za dostupnou cenu

Produkt CorelCAD zajišťuje rychlou práci v systémech Windows® a Mac OS® a nabízí podporu nativního formátu DWG™, širokou paletu nástrojů pro tvorbu 2D a 3D návrhů a kompatibilitu se standardními postupy a nástroji CAD.

Maidenhead, UK – 12. červenec 2011 – Společnost Corel® dnes ohlásila nový přírůstek řady špičkových produktů pro grafiku a technické výkresy. Produkt CorelCAD™ je výkonné a dostupné řešení pro technické návrhy, které nabízí podporu nativního formátu DWG (standardní formát souborů CAD) a možnost snadné navigace mezi prostředími 2D a 3D. Produkt CorelCAD je optimalizován pro platformy Mac a Windows a umožňuje projektantům, návrhářům a architektům rychle a snadno přizpůsobit pracovní prostředí a pracovat s ještě větší rychlostí a efektivitou.

Nabízí malým a středním firmám i větším podnikům cenově dostupné řešení pro nasazení v rámci celé sítě, které je ideální pro každodenní návrhářskou práci vyžadující velkou míru přesnosti a zaměření na detail.

Vylepšené pracovní postupy a kompatibilita využívající špičkovou technologii CAD

Společnost Corel ve spolupráci s Graebert GmbH, špičkovou společností vyvíjející nástroje CAD s více než 25 lety zkušeností, vyvinula a uvedla na trh produkt CorelCAD určený pro širokou škálu uživatelů. Díky tomu budou moci stávající uživatelé nástrojů CAD využívat výhod intuitivního prostředí se známými panely příkazů, aliasy, nabídkami a panely nástrojů. Produkt CorelCAD navíc nabízí mimořádnou kompatibilitu a nativní práci s formátem AutoCAD® DWG™. Při zápisu a čtení souborů v tomto standardním formátu již tedy není nutné využívat proces importu a exportu.

„Vysoká cena řady řešení CAD znamená, že si je malé a střední firmy nemohou dovolit. CorelCAD proto představuje skvělou alternativu, zejména pro technické návrháře, kteří hledají výkon a přesnost za dostupnou cenu,“ uvedl Klaus Vossen, produktový manažer pro technické výkresy ve společnosti Corel. „Jsme si jisti, že poměr cena/výkon, který CorelCAD nabízí, bude přesvědčivým argumentem pro architekty, projektanty, stavební firmy a všechny další, kdo hledají přesné nástroje pro tvorbu 2D a 3D návrhů.“

Výkonná sada funkcí nabízí produktivitu na nové úrovni

CorelCAD se v maximální míře zaměřuje na zvýšení produktivity uživatelů a klade důraz na podporu formátů souborů, možnosti přizpůsobení a snadnou integraci do stávajících pracovních postupů. Mezi nejdůležitější funkce patří:

  • Otevírání a ukládání souborů DWG nativně: Aplikace CorelCAD používá formát DWG jako nativní formát souborů a nabízí podporu souborů DXF a DWF až do verze pro aplikaci AutoCAD® 2010 (tu používají aplikace AutoCAD® 2010-AutoCAD® 2012). Možnost otevírání a ukládání souborů ve formátu DWG a práce s nimi usnadňuje spolupráci s kolegy, dodavateli a partnery. Navíc lze ukládat výkresy ve formátu R12 DWG nebo DXF a obnovovat soubory DWG či DXF ve všech verzích.
  • Návrh v prostředí 2D a 3D: Vedle rozsáhlé sady funkcí pro tvorbu 2D návrhů aplikace CorelCAD obsahuje také sadu nástrojů pro modelování 3D objemů. Přidejte do svého návrhu 3D objemová primitiva a pomocí booleovských operací provádějte sjednocení či odčítání těles nebo vytvářejte průsečíky. Vysouvejte a otáčejte 2D entity, protahujte 2D entity podél trasy nebo spojujte 2D entity za účelem vytvoření objemových objektů. Odřezávejte objemy, vytvářejte jejich průsečíky a upravujte hrany, plochy a těla 3D objemů.
  • Přizpůsobení pracovní plochy a automatizace běžných úloh pro zajištění větší efektivity: V každém odvětví spoléhajícím na nástroje CAD se používají jiné procesy. Proto lze aplikaci CorelCAD snadno přizpůsobit, aby vyhovovala potřebám celé řady odvětví a projektů. I bez znalosti programování si můžete uživatelské rozhraní vyladit podle vlastních požadavků. Vlastní konfigurace pracovního prostoru lze ukládat do uživatelských profilů a nasazovat v celé organizaci, takže bude uživatelské rozhraní šité na míru konkrétnímu projektu za účelem zvýšení produktivity.

Další informace o obsahu produktu CorelCAD naleznete na webu http://www.corel.com/corelcad.

Ceny a dostupnost

Produkt CorelCAD je nyní k dispozici také v češtině za doporučenou prodejní cenu 699 € bez DPH. Registrovaní uživatelé sady CorelDRAW Graphics Suite X4 a sady Corel DESIGNER Technical Suite X4 nebo novější mají nárok na křížový upgrade za cenu 499 € bez DPH. K dispozici jsou rovněž objemové licence pro komerční sektor a vzdělávání. Chcete-li stáhnout bezplatnou plně funkční zkušební verzi nebo získat další informace o produktu CorelCAD, přejděte na adresu www.corel.com/corelcad.

O společnosti Corel

Společnost Corel je přední softwarová společnost s více než 100 miliony aktivních uživatelů ve více než 75 zemích. Vyvíjíme software, který lidem pomáhá vyjadřovat myšlenky a sdílet příběhy mnohem zajímavějším, kreativnějším a přesvědčivějším způsobem. Během let jsme si vybudovali pověst dodavatele inovativních a spolehlivých produktů, se kterými se uživatelé snadno seznamují a dobře se jim s nimi pracuje a které pomáhají lidem dosahovat nových úrovní produktivity. Odborníci reagovali na novátorství, provedení a hodnotu našeho softwaru stovkami ocenění.

Portfolio produktů společnosti Corel zahrnuje oblíbené a celosvětově uznávané produkty, jako je CorelDRAW® Graphics Suite, Corel® Painter™, Corel DESIGNER® Technical Suite, Corel® PaintShop Photo®, Corel® VideoStudio®, Corel® WinDVD®, Corel® WordPerfect® Office, WinZip® a Corel® Digital Studio™.

© 2011 Corel Corporation. Všechna práva vyhrazena. Corel, CorelCAD, CorelDRAW, Corel DESIGNER, Digital Studio, Paint it!, PaintShop Photo, Painter, VideoStudio, WordPerfect, WinDVD, WinZip a logo společnosti Corel s balónem a logo Corel jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Corel Corporation nebo jejích dceřiných společností. Všechny ostatní uvedené názvy a registrované či neregistrované ochranné známky slouží pouze k identifikaci a jsou výhradním vlastnictvím jejich příslušných vlastníků.

Komentáře