Uživatelé operačního systému Macintosh na počítačích Apple mají sice výběr CAD softwaru stále dost omezen, pro tvorbu a úpravy výkresů už je ale k dispozici takřka vše, co můžou potřebovat.

Pokud patříte k uživatelům, kteří dávají před originálním AutoCADem přednost alternativním řešením za nižší cenu, mohl by vás zaujmout produkt iCAD Mac, dodávaný na český trh firmou SoliCAD.

Software iCADMac 2014 spustíte v operačním systému Mac OS X 10.6 nebo vyšším. Zdroj: SoliCAD
Software iCADMac 2014 spustíte v operačním systému Mac OS X 10.6 nebo vyšším. Zdroj: SoliCAD

Aktuální verze iCADMac 2014 nabízí podporu souborového formátu DWG 2013, umí exportovat do 3D a je 64bitová. Na druhou stranu najdeme mezi novinkami i funkce, které bychom mohli (snad naivně) považovat za samozřejmé. Až nyní se tedy iCADMac naučil například respektovat uživatelsky definovanou velikost papíru při tisku, mnohoúhelníkové výřezy, anebo podklad referencí ve formátech PDF či DGN.

Zatímco „originální“ AutoCAD LT Mac 2013 koupíte nejlevněji za šestatřicet tisíc korun, iCADMac 2014 nabídne obdobnou funkčnost za necelých osmnáct tisíc. Zda je taková úspora dostatečným vyvážením možných rizik práce s neoficiální verzí DWG formátu, musí každý uživatel posoudit sám, nejlépe vyzkoušením v praxi.

Komentáře