Produkty společnosti Siemens PLM Software opět bodovaly v průzkumu organizace CIMdata, která sleduje vývoj trhu s PLM aplikacemi.

Konkrétně v segmentu „collaborative Product Definition management (cPDM) se na přední příčce již po jedenácté umístil systém Teamcenter. Pozici lídra obhájil Siemens PLM Software také v kategorii „digitální továrna“. I zde sbírá pomyslné zlato kontinuálně, a to již sedm let se systémem Tecnomatix. Nezlomný úspěch Siemens PLM Software v obou kategoriích se jistě nemalou měrou opírá o ohromné know-how celého Siemensu, jenž zastává velmi významnou roli v celosvětovém průmyslu na globální úrovni.

(Zdroj: Tisková zpráva)

SIEMENS PLM SOFTWARE VYHLÁŠEN JEDNIČKOU PO 11 LET V ŘADĚ

Teamcenter udržel své prvenství v prestižním žebříčku cPDm Industry Ranking společnosti CIMdata, Tecnomatix se po sedmé v řadě stal vítězem v kategorii Digitální továrna

Plano, Texas, 7. června 2012 – Siemens PLM Software, obchodní jednotka společnosti Siemens Industry Automation Division, vedoucí světový poskytovatel PLM softwaru a služeb, oznámil, že byl po jedenáctý rok v řadě vyhlášen společností CIMdata Inc., vedoucí konzultantskou a výzkumnou firmou v PLM, lídrem v současnosti v nejrychleji rostoucí kategorii průmyslu, collaborative Product Definition management (cPDm). CIMdata také již po sedmý rok v řadě ohodnotil Siemens PLM Software jako lídra trhu v segmentu digitální továrny.

Siemens PLM Software se do kategorie cPDm řadí svým portfoliem Teamcenter, světově nejrozšířenějším softwarem digitálního řízení životního cyklu, zatímco portfolio Tecnomatix je nejrozšířenější software v segmentu digitální továrny. Tato zjištění společnosti CIMdata, která byla ohlášena na konci března, jsou postavena na hloubkové analýze dat z PLM trhu a podrobněji budou rozvedena ve zprávě společnosti CIMdata nazvané Analýza PLM trhu 2011.

„Náš výzkum ukazuje, že růst cPDm překročil historická maxima a v následujících letech bude i nadále pokračovat v dvouciferných hodnotách. Siemens PLM Software bude v tomto kritickém segmentu trhu určovat tempo tak jako dosud,“ řekl Peter Biello, prezident CIMdata. „Společnost Siemens PLM Software bude podle našeho průzkumu hrát hlavní roli v segmentu digitální výroby, a to s výrazně vyšším obratem než v pořadí druhý ohodnocený poskytovatel. Vyššího růstu dosahuje také díky znalostem celé společnosti Siemens AG, což je jedna z výhod velké globální společnosti.

Ve své prognóze společnost CIMdata predikuje růst tržního segmentu cPDm v příštích pěti letech o 11,5 procenta (CAGR). Na základě investic do softwaru a služeb se tak předpokládá do roku 2016 velikost cPDm trhu zhruba ve výši 17 miliard dolarů. Prognóza CIMdata pro digitální továrnu odhaduje, že tento segment po dobu pěti let bude stabilní s CAGR na sedmi procentech. Celkově CIMdata očekává, že tradiční PLM v průběhu příštích pěti let poroste s CAGR deset procent a bude pokračovat trend růstu PLM jako klíčové podnikové investice.

„Být oceněni jako přední dodavatel v těchto dvou důležitých oblastech trhu je velká čest. Dostat tato ocenění tolik po sobě následujících let je důkazem toho, že je náš tým neustále připraven pomáhat zákazníkům řešit obchodní problémy a vytvářet skutečné hodnoty,“ řekl Chuck Grindstaff, prezident a generální ředitel společnosti Siemens PLM Software. „Náš otevřený obchodní model, roky odborných zkušeností a výjimečný technologický vývoj bude i nadále sloužit jako základ pro naši vlastní obchodní strategii. Zároveň budeme i v budoucnu nabízet řešení, která pomohou našim zákazníkům dělat chytřejší rozhodnutí, jejichž výsledkem budou lepší produkty.“

O Siemens PLM Software

Siemens PLM Software je obchodní jednotka Siemens Industry Automation Division a jeden z hlavních světových dodavatelů softwaru a služeb pro řízení životního cyklu výrobků (PLM) se 7 miliony licencovanými pracovišti a více než 71,000 zákazníky po celém světě. Sídlí v texaském Planu a spolupracuje s dalšími společnostmi, jimž dodává otevřená řešení, která pomáhají přetvářet nápady v úspěšné produkty. Pro více informací o produktech a službách Siemens PLM Software navštivte www.siemens.cz/plm.

O Siemens Industry Automation Division

Divize Siemens Industry Automation (Norimberk, Německo) podporuje pomocí jedinečné kombinace automatizační technologie, průmyslové regulační technologie a průmyslového softwaru celý řetězec svých průmyslových zákazníků – od vytváření designu až po produkci a služby. Díky těmto softwarovým řešením dokáže divize zkrátit dobu uvedení produktu na trh až o 50 procent. Divize Industry Automation se skládá z pěti obchodních jednotek: průmyslové automatizační systémy, ovládací součásti a systémové inženýrství, senzory a komunikace, Siemens PLM Software a vodní technologie.

Pro více informací navštivte www.siemens.com/industryautomation

Komentáře