Strojírenský 3D CAD software SolidWorks ve verzi 2014 byl dnes oficiálně představen novinářům v Praze. Do prodeje se podle ředitele českého zastoupení Zdeňka Bašty dostane zhruba za měsíc.

Jelikož se SolidWorksu 2014 věnujeme podrobně v aktuálním vydání magazínu Konstruktér 3/13, který předplatitelé obdrželi v minulém týdnu a k dispozici je také jeho digitální verze na Publero.com, publikujeme při této příležitosti pouze tiskovou zprávu, obsahující podstatné informace a odkazy.

Důležitá informace, která v této zprávě přímo nezaznívá, je ta, že SolidWorks pro osobní počítače bude nadále vybaven grafickým jádrem Parasolid.

Citujeme tiskovou zprávu:

Dassault Systèmes představuje produktové portfolio SOLIDWORKS 2014

Kompletní nabídka 3D softwaru umožní vyšší produktivitu ve všech odvětvích

Praha, 19. září 2013 – Společnost Dassault Systèmes představila dnes v Praze SOLIDWORKS® 2014 ‒ portfolio 3D softwaru s širokou nabídkou produktů obsahující 3D CAD, simulace, správu dokumentace, technickou komunikaci a řešení pro elektrotechnické návrhy. Nové portfolio SOLIDWORKS 2014 přispěje k výrazně vyšší produktivitě a efektivitě a společnostem dá možnost soustředit se na aktivity podporující inovace. Posílení produktivity, zdokonalení pracovních postupů a mobility uživatelům umožní dynamičtěji využívat návrhářská data a uspíší jejich sdílení. To zefektivní spolupráci v průběhu vývoje. Doplněné mobilní prvky s podporou zařízení Android a iOS umožní více než 2,1 milionu uživatelů SOLIDWORKS prohlížet 3D návrhy kdykoliv a kdekoliv.

Současné studie trhu zdůrazňují, že na dojem zákazníka a jeho prvotní rozhodnutí ke koupi má významný vliv estetická stránka. Ať je výsledným produktem průmyslové vybavení, chytrý telefon nebo lékařský přístroj, zákazníci očekávají jak funkčnost, tak i přitažlivý design. SOLIDWORKS 2014 pomáhá při navrhování produktů zhmotňovat tvůrčí myšlenky z projektových nákresů a plánů do 3D modelů rychleji než kdy dřív a současně rozšiřuje škálu nástrojů, které proměňují nápady v reálné produkty pro nové trhy.

„SOLIDWORKS 2014 je důkazem, že vývojáři naslouchali přáním a potřebám uživatelů a uskutečnili je. Nové vlastnosti jako funkce „složka historie“, která umožňuje různým uživatelům zobrazit a sledovat nedávno provedené změny pouhým kliknutím myši, jsou zásadní pro týmovou práci. Zdokonalené vlastnosti vazeb v kontextovém menu nabízejí inteligentní volbu na základě dřívějších uživatelských vzorců a generují nové možnosti, které lze využít při kompletaci,“ uvedl Michael Lewis, vedoucí strojní inženýr společnosti Rethink Robotics.

„Naším cílem je nabízet takové portfolio produktů, které bere v potaz zpětnou vazbu uživatelů a chrání jejich investice,“ prohlásil Bertrand Sicot, generální ředitel divize SOLIDWORKS společnosti Dassault Systèmes. „Naši zákazníci chtějí odvádět skvělou práci a my se je v tom snažíme podporovat tím, že jim poskytujeme dokonalejší řešení, díky nimž mohou návrhy sdílet a společně realizovat – ať už vyrábějí produkty, které pomáhají životnímu prostředí nebo zachraňují lidské životy,“ dodal Bertrand.

SOLIDWORKS 2014

Sdílení a podporu v raném stadiu 3D modelů umožňují také fyzické prototypy, které vznikají ve spolupráci s partnery SOLIDWORKS v oblasti 3D tisku. S pomocí aplikace eDrawings mohou společnosti zobrazit 3D návrhy a ukázat, jak se produkty budou chovat v reálném světě. To je možné prostřednictvím rozšířené reality 3DEXPERIENCE na jakémkoliv zařízení s iOS, jako jsou iPad či iPhone.

Integrované produktové portfolio SOLIDWORKS 2014 obsahuje nové nástroje a vylepšení, které zkrátí proces návrhu, podpoří spolupráci a zvýší produktivitu ve čtyřech klíčových oblastech: navrhování, integrované pracovní postupy, zvýšení produktivity a zdokonalená vizualizace. Na základě nejčastějších přání uživatelů obsahuje SOLIDWORKS 2014 následující vylepšené funkce:

NÁSTROJE K NAVRHOVÁNÍ

  • Pokročilé ovládání tvaru (Advanced Shape Control) – Nové funkce pro styl křivek, automatické měřítko skici a kónické zaoblení umožňuje vytvářet komplikované povrchy a organické tvary rychleji, snadněji a přesněji.
  • Rychlejší detailování výkresů umožňuje rychlejší a automatizovanějšízpracování výkresů.
  • Lepší návrhy plechových dílů (Sheet Metal Improvements)– Nové funkce pro návrhy plechových dílů urychlí proces navrhování a zkvalitní výstupní data určená pro výrobu. Uživatelé mohou lépe pracovat s rohovými odlehčeními nebo vytvářet nový prvek vyztužení.

INTEGROVANÝ PRACOVNÍ POSTUP

  • SOLIDWORKS Enterprise PDM Streamlined Workflow– Umožňuje spravovat více dat nově i s integrací Microsoft Office a zdokonaleným webovým klientem s moderním grafickým rozhraním.
  • SOLIDWORKS Electrical Improved Integration and Performance– Vylepšená integrace se SOLIDWORKS Enterprise PDM a eDrawings umožňuje snadněji optimalizovat, sdílet a sledovat návrhy elektrických produktů, a tak zásadně vylepšit spolupráci na projektu.

VYŠŠÍ PRODUKTIVITA

  • Komunikace a spolupráce při navrhování– Kromě možnosti zobrazení na mobilních zařízeních iOS nově nabízí také podporu pro platformu Android.
  • Efektivnější výpočet nákladů a reportování – Uživatelé mohou jednodušeji a rychleji vypočítat cenu a následně data o cenách efektivněji sdílet v rámci hodnotového řetězce podniku. Například zásadní data o vývoji produktu určeného ke kompletaci lze nyní odeslat do souborů v programu Microsoft Excel, a tak je snadněji sdílet s dalšími odděleními, jako je výroba nebo nákup.

DOKONALEJŠÍ VIZUALIZACE

  • Efektivnější nastavení simulace – SOLIDWORKS SIMULATION automaticky využívá konstrukční data k opětovnému využití v simulacích, čímž  odpadá zbytečné opakování již provedených činností. Díky tomu se opět zlepšuje spolupráce na návrhu.
  • Efektivnější tvorba sestav a vizualizace – Tvorba sestav je rychlejší a snazší s novou kontextovou lištou „rychlé vazby“ a funkcí „vazba drážky“. Při zobrazování řezu mohou uživatelé zahrnout nebo naopak vyloučit vybrané komponenty, a tak lze rychleji získat velmi působivé zobrazení řezů.

Software SOLIDWORKS postavený na platformě 3DEXPERIENCE společnosti Dassault Systèmes je jednoduchý a zároveň výkonný. Umožňuje firmám uskutečňovat jejich vize, přivádět je k životu a prosazovat se na celosvětovém trhu. SOLIDWORKS přináší vysoce intuitivní ovládání při projektování a navrhování produktů, simulaci, publikování, správě dokumentace i vyhodnocování dopadu na životní prostředí – pomáhá tak milionům odborníků navrhovat bez jakýchkoli omezení.

Dostupnost a ceny

Další podrobnosti o SOLIDWORKS 2014 včetně video ukázek najdete na stránce http://www.solidworks.com/PR_launch2014. SOLIDWORKS 2014 je k dispozici po celém světě prostřednictvím autorizovaných prodejců.

Pokud máte zájem o další podrobnosti nebo informace o cenách autorizovaných prodejců ve vašem regionu, navštivte prosím stránku http://www.solidworks.com/locateVAR/.

Pokud máte zájem zúčastnit se semináře o SOLIDWORKS 2014, navštivte prosím tuto stránku: http://www.solidworks.com/launch/find-a-seminar.htm.

Komentáře