Nový CAM systém od společnosti Autodesk, slibující hladkou integraci do CAD systému Autodesk Inventor, je již oficiálně k dispozici i pro české uživatele.

Oficiální autorizaci k softwaru Inventor HSM, zajišťující vysokou kvalitu poprodejních služeb a technické podpory, získala společnost CAD Studio souběžně s další autorizací Advanced MEP, jež se pro změnu týká produktové řady Autodesk Fabrication, určené pro výrobce zakázkových prvků technických zařízení budov.

Pracovní prostředí CAM softwaru Autodesk Inventor HSM je kompletně počeštěno. Zdroj: CAD Studio
Pracovní prostředí CAM softwaru Autodesk Inventor HSM je kompletně počeštěno. Zdroj: CAD Studio

Na adresu Inventoru HSM CAD Studio uvádí, že je to „aplikace nabízející přesné, výkonné a efektivní CAM nástroje přímo v prostředí Autodesk Inventoru. V jednom uživatelském prostředí – bez problematického převodu dat – lze z digitálních prototypů generovat CNC kód pro obráběcí stroje (2,5D, 3D). Tento postup může přinést úspory nákladů na software i zaškolení, zajistit lepší provázanost dat a omezit jejich chybovost. Umožňuje používat CAD a CAM nástroje podle potřeby v jediném konstrukčním prostředí. Verze HSM Express, přinášející základní funkce, je navíc pro uživatele Inventoru k dispozici bezplatně.“

Software od Autodesku je dosud možné zakoupit jako standardní desktopovou licenci. Alternativně lze zvolit pronájem softwaru, kdy ceny – v závislosti na zvoleném produktu, či produktech – začínají již na zhruba třiceti korunách za jeden den při objednávce na rok.

Komentáře