[Stručně] Evropská asociace digitálního tisku (EDP) vyhlašovala vítěze v jednotlivých kategoriích tiskových řešení. Kromě Canonu imagePrograf iPF8300, který byl vyhlášen nejlepší fotografickou tiskárnou, si ocenění v dalších kategoriích odvezly také značky Epson, HP, Roland, Xerox ad.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Canon imagePROGRAF zvolen asociací EDP nejlepší fotografickou tiskárnou

PRAHA, 1. června 2011 – Canon Europe, lídr v oblasti digitálního zpracování obrazu, oznámil, že velkoformátová tiskárna Canon imagePROGRAF iPF8300 získala ocenění „Nejlepší fotografická tiskárna roku 2011“ od Evropské asociace digitálního tisku (European Digital Press – EDP). Předání ceny proběhlo na slavnostním ceremoniálu během veletrhu FESPA Digital. Asociace EDP je složená ze zástupců předních evropských časopisů věnovaných digitálnímu tisku a reprezentuje více než jeden milion čtenářů z řad grafických umělců z 18-ti zemí.

EDP ocenila iPF8300 za 12-ti barevný inkoust Lucia EX a inovace v oblasti barevného gamutu a také za komplexnost tiskárny, kterou „lze využít jako všestrannou komerční tiskárnu, která uživatelům nabízí více možností“.

„Máme opravdu velkou radost, že imagePROGRAF iPF8300, jejíž obliba v oblasti fotografií, nátisků a produkčních trhů stále roste, získala toto prestižní ocenění,“ říká Martin Lucký, manažer velkoformátového tisku Canon CZ. „Vylepšené zpracování obrazu a inkoustová technologie zaručují výjimečnou kvalitu velkoformátového tisku. Nejširší dostupný barevný prostor umožňuje profesionálním uživatelům plně využívat nových obchodních příležitostí.“

imagePROGRAF iPF8300 poskytuje nejvyšší kvalitu na trhu velkoformátových tiskáren s inkoustem na vodní bázi. 12-ti barevný pigmentový inkoust LUCIA EX a špičkové tiskové technologie zajišťují vyšší přesnost tisku, širší barevný prostor a splňují vysoké nároky profesionálních uživatelů.

Komentáře