Populární konferenci CADfórum ovládla minulý týden v Brně živá diskuse 230 odborníků z oblastí konstrukce a podpory výroby. Za dvanáct let, během kterých se na tomto fóru CAD Studia setkávají pokročilí uživatelé technologií od Autodesku, je vidět znatelný rozdíl u konstrukčních oddělení. Konečně přestala být izolovanými ostrovy uprostřed českých firem.

V hotelu Avanti si mohli návštěvníci poslechnout zajímavé přednášky nad praktickými tématy – tradičně vedené přímo řečníky z českých firem. Doplnila je výstava partnerů s živými ukázkami v přísálí. A nechybělo ani unikátní vozítko Elbee, které vloni vyhrálo doprovodnou soutěž pro inovátory:

 

„Za tucet let, po která podzimní CADfórum pořádáme, přestala být konstrukční oddělení izolovanými pracovišti a jsou stále efektivnější součástí českých firem a jejich podnikání. Podílejí se na nabídkových řízeních, atraktivní prezentaci výrobků, umějí přizpůsobovat výrobek na míru konkrétního zákazníka, podporují objednávky i servis. Podstatně se zjednodušil přenos návrhů do výroby, osvědčilo se on-line připomínkování a hladší je i datová komunikace s dodavateli a zákazníky,“ připomněl výrazný posun Jan Binter, výkonný ředitel akciové společnosti CAD Studio. Jeho tým se snaží pomáhat českým i slovenským zákazníkům nejen s ohledem na samotné konstruování, ale i v rámci jejich širšího obchodního modelu, aby mohli nabízet lepší služby a udrželi si potřebnou konkurenceschopnost.

V zaplněném sále lákala účastníky konference CADfórum 2015 především možnost vyměnit si praktické poznatky s kolegy z oboru (foto: CAD Studio)
V zaplněném sále lákala účastníky konference CADfórum 2015 především možnost vyměnit si praktické poznatky s kolegy z oboru (foto: CAD Studio)

V programu se nezapomnělo ani na dovednostní soutěž konstruktérů v Autodesk Inventoru či stále populárnější workshopy, letos nad žhavými tématy digitální továrny, správy návrhových dat v cloudu nebo digitálního prototypování od konceptu až po samotnou výrobu.

Druhý ročník soutěže CAD zdarma pro inovátoryvyhrál tým Rada Building s projektem Cell Dome (obrázek: Rada Building via CAD Studio)
Druhý ročník soutěže CAD zdarma pro inovátory vyhrál tým Rada Building s projektem Cell Dome (obrázek: Rada Building)

Ještě než se dostalo k závěrečnému kulatému stolu s živou debatou, byly vyhlášeny výsledky druhého ročníku společné soutěže Autodesku a CAD Studia – CAD zdarma pro inovátory. Cenu, tedy software v hodnotě 1,5 milionu korun, si odnesl tým Rada Building s projektem Cell Dome. Hned pětice licencí konstrukční sady Autodesk Product Design Suite 2016 v nejvyšší edici Ultimate a s odbornými službami CAD Studia se tak uplatní při přípravě výroby odvážných stavebních konstrukcí.

Na další ročník tradiční konference, které mediálními partnery jsou redakce Konstrukter.cz, Průmysl.cz a 3D-tisk.cz, se mohou konstruktéři těšit zase za rok na podzim. Jejich kolegy, uživatele geografických informačních systémů, však už zítra čeká sesterská konference – GISfórum 2015.

Komentáře