Osmý ročník odborné konference CADfórum byl vyčleněn pro uživatele strojírenských produktů značky Autodesk. Pořadatelé si pochvalují změnu konceptu na dvoudenní setkání.

Krátkou reportáž časopisu CAXMIX si můžete přečíst zde.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Proběhlo CADfórum – dvoudenní konference zaměřená na strojírenství

V Brně se uskutečnil již osmý ročník konference zaměřené na výměnu praktických zkušeností mezi uživateli řešení pro počítačové navrhování ve strojírenství a výrobním průmyslu

Brno, 25. října 2011 – Již osmý ročník největší domácí konference pro uživatele řešení v oblasti počítačového navrhování – CADfórum 2011 – se koncem října uskutečnil v Brně. Pro své návštěvníky si letos pořadatelé přichystali řadu novinek, ať už se jednalo o zaměření konference čistě na strojírenství a výrobní průmysl nebo její dvoudenní trvání. Pořadateli akce byly společnosti CAD Studio a Autodesk.

Do prvního dne konference byl zařazen blok odborných přednášek, které mapovaly nejen novinky z oblasti strojírenství a digitálního prototypování, ale také zkušenosti samotných uživatelů s implementacemi a využíváním produktů Autodesk. Na CADfóru oceňuji především atmosféru sdílení informací, která vyústila ve velmi živou diskusi. S podobnou diskusí uživatelů jsem se jinde nesetkal. To svědčí o vysokém zájmu účastníků o informace a zkušenosti jiných zákazníků. Autodesk si také odnáší řadu důležitých poznatků z těchto diskusí,“ shrnul své zážitky z letošního CADfóra Chriss Douglass, evropský ředitel společnosti Autodesk pro oblast strojírenství, který se letošní konference zúčastnil v roli čestného hosta a jednoho z přednášejících. O své zážitky z každodenní praxe se následně podělili L. Semrád ze společnosti Strand, O. Raiter z 2JCP nebo L. Novotný ze společnosti Toshulin.

Na závěr prvního konferenčního dne se pak měli hosté v rámci „kulatého stolu“ možnost ptát zástupců CAD Studia a Autodesku na nejpalčivější problémy. Mnohá z témat se pak řešila v diskuzních skupinách i v rámci společenského večera, který se stejně jako celá konference uskutečnil v prostorách brněnského Bobycentra. „CADfórum je tradičně zaměřené na výměnu zkušeností uživatelů a tímto směrem se rozvíjí, o čemž svědčí živá a přirozená diskuse. Překvapivě velký zájem a kladné reakce byly na informace o produktech a technologických novinkách. Díky tomuto zájmu jsme zaznamenali také velkou účast druhý den. To vše potvrzuje, že jsme letos zvolili správný formát akce odpovídající poptávce,“ uvádí Jan Binter, ředitel CAD Studia, které celou konferenci organizovalo.

Největším lákadlem pro druhý den konference byly workshopy, možnost vyzkoušet si CAD a PDM řešení na mobilních stanicích a především bezplatná rozdílová školení Inventoru a AutoCADu. Šanci získat certifikát o absolvování školení využilo více než 100 návštěvníků. Po celou dobu konference byly k dispozici – a volnému vyzkoušení – počítače s aktuálními verzemi CAD softwaru a odborníci, kteří zodpovídali veškeré dotazy. Praktické ukázky produktů a technologií si připravili i další partneři konference. Společnost HP představila novinky v oblasti velkoformátového tisku a své pracovní stanice, na nichž si mohli uživatelé vyzkoušet například práci s 3D myší od společnosti 3Dconnexion.

Stejně jako v minulosti byl vstup na konferenci pro registrované návštěvníky zdarma.

 

Komentáře