Sázka na to, že firmám poznamenaným ekonomickou krizí může pomoci použití moderního softwaru jako konkurenční výhody, se vyplácí společnosti CAD Studio. Dlouhodobě rostoucí prodeje CAD a PDM softwaru nyní oživil velký úspěch v oblasti BIM.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Výsledky za první pololetí potvrzují výsadní postavení CAD Studia na českém trhu

Proti dopadům ekonomické krize bojují zákazníci nasazením moderního softwaru, který zvyšuje efektivitu a konkurenceschopnost jejich práce

Praha, 16. července 2012 – Akciová společnost CAD Studio, největší specializovaný dodavatel CAD, CAM, GIS a PLM řešení ve střední Evropě, navazuje na trend pozitivních ekonomických výsledků a – kromě strojírenství a výroby či infrastruktury – oznamuje vynikající výsledky i v oblastech architektury a stavební projekce. Meziroční růst tržeb zde dosáhl dokonce trojciferných hodnot.

CAD Studio se od počátku působení na našem trhu věnuje podpoře počítačového navrhování a souvisejících služeb ve všech hlavních průmyslových odvětvích. V každém z nich také dokáže dlouhodobě vykazovat pozitivní ekonomické výsledky. Postavení jedničky na českém trhu potvrzuje nejen celkový meziroční růst tržeb za první pololetí o 17 %, ale také růst CAD služeb o 72 % (ve stejném období). Výjimečný růst zaznamenaly zejména oblasti správy produktových dat (PDM) s 68 % či oblast informačního modelu budovy (BIM) ve stavebnictví se 168 % růstu.

„Tahounem růstu naší společnosti jsou oblasti, které pomáhají zákazníkům lépe uspět v tvrdém konkurenčním boji na trhu poznamenaném nepřehlednou ekonomickou situací. Na důležitosti tak získává efektivní správa dokumentace ve strojírenství, která pokrývá celý proces přípravy výroby. Na ni přímo navazuje nové řešení Autodesk PLM 360, kde do budoucna očekáváme dynamický rozvoj,“ doplňuje Jan Binter, výkonný ředitel akciové společnosti CAD Studio. „Druhou, pro mnohé možná trochu překvapivou oblastí, je stavebnictví. Další škrtání nákladů u našich zákazníků již neřeší problém nízkých cen projekčních prací. Naopak, námi dodávaná řešení, založená na principu BIM, umožňují významně snížit pracnost a zvýšit spolehlivost projektové dokumentace.“

CAD Studio potvrzuje úspěšnou strategii rozvoje a pokrytí všech průmyslových oblastí technologiemi od Autodesku. Odrazem této příznivé skutečnosti je také navýšení počtu zaměstnanců společnosti.

Více informací o aktuálních novinkách společnosti CAD Studio přináší měsíční bulletin CAD News: www.cadstudio.cz/cadnews.

Komentáře