Česká společnost CAD Studio, která je největším specializovaným dodavatelem CAD/CAM/GIS a PLM řešení ve střední Evropě, zveřejnila informace o svém hospodaření v roce 2013.

Celková výše tržeb firmy z obchodní činnosti meziročně nevzrostla, různě se však vyvíjely jednotlivé obhospodařované segmenty trhu. Pozitivní zprávou je rovnou stoprocentní navýšení tržeb za BIM software používaný ve stavebnictví pro tvorbu 3D modelů navrhovaných budov.

Vzrůstá také zájem o řešení pro správu dat, oproti předloňským výsledkům o 12 procent. Zde je třeba říci, že CAD Studio začalo v uvedeném období nabízet vedle PDM aplikací také cloudový PLM systém od Autodesku a dle našich informací se letos dočkáme zveřejnění prvních poznatků o tomto softwaru z české praxe.

Na druhou stranu zaznamenala firma pokles odbytu hardwarových produktů, což však koresponduje s celosvětovým trendem, kdy zákazníci přestávají investovat do osobních počítačů a pracovních stanic obecně a tato oblast zaznamenává globálně velmi významné propady.

Komentáře