Vývojáři CAD systémů, které konkurují AutoCADu, to v posledních letech nemají lehké. Konkurence je velká, což si žádá zvýšené úsilí na to, aby právě váš produkt vybočil z řady.

DWG editor BricsCAD na to jde v nové verzi V14 s „osvěženým“ uživatelským rozhraním, které se sice na jednu stranu drží tradice konzervativního rozložení nástrojů, na které jsme zvyklí dlouhé roky (stále se nejedná o lišty připomínající poslední generace MS Office), na stranu druhou však nový BricsCAD vypadá opravdu příjemně a přehledně.

Skládání sestavy z dílů v různých CAD formátech v softwaru BricsCAD V14. Zdroj: Bricsys
Skládání sestavy z dílů v různých CAD formátech v softwaru BricsCAD V14. Zdroj: Bricsys

Už od verze V12 není BricsCAD jen obyčejným 2D CADem pro tvorbu výkresů. Právě tehdy do něj totiž byly přidány funkce pro tzv. přímé modelování, přičemž verze současná, vybavená ve vyšších edicích zásuvným modulem BricsCAD Communicator, umožňuje pracovat v BricsCADu s daty z konkurenčních 3D CAD systémů a kombinovat je. K podporovaným formátům patří ty z aplikací Catia, Inventor, SolidWorks nebo neutrální formáty STEP a IGES.

Jednou z novinek verze V14 je "inteligentní" kurzorová nabídka poskytující rychlý přístup k nejvhodnějším nástrojům. Zdroj: Bricsys
Jednou z novinek verze V14 je „inteligentní“ kurzorová nabídka poskytující rychlý přístup k nejvhodnějším nástrojům. Zdroj: Bricsys

BricsCAD V14 je k dispozici ve 32bitové i 64bitové verzi, na českém trhu je prodáván za ceny v rozmezí od 13,5 do 32 tisíc korun dle zvolené edice.

Komentáře