V úterý 6. března navštívil Prahu Karl Osti, business development manager pro strojírenské produkty v oblasti EMEA, aby českým novinářům odtajnil velmi zajímavé skutečnosti o novém PLM řešení od společnosti Autodesk.

O systému Autodesk 360 PLM jsme informovali již vloni, kdy byl poprvé představen na konferenci Autodesk University 2011 v Las Vegas. Dozvěděli jsme se tehdy, že je koncipován jako cloudová služba provozovaná na serverech firmy Amazon. PLM technologii si firma Autodesk vyvinula vlastní, nástroje získané akvizicemi slovy Karla Ostiho v celku představují jen nepatrný zlomek.

Karl Osti, business development manager společnosti Autodesk, prezentuje nové PLM řešení.

Důvod, proč Autodesk po dlouhých letech ignorování PLM náhle takto razantně do tohoto oboru vstupuje, v kostce shrnul ředitel jeho české pobočky David Palas: „Máme ambici změnit zásadním způsobem trh s PLM v celosvětovém měřítku. Naprosto tomuto produktu věříme. Máme velmi revoluční obchodní a cenový model, revoluční technologii, která umožňuje implementaci zkrátit z měsíců a let na řádově dny, a je to systém, který bude pro každého okamžitě k dispozici.“

Podíváte-li se sami na web www.autodeskplm360.com, můžete si všimnout jisté podobnosti jeho ladění s moderními webovými službami, povětšinou nadějnými start-upy, které vsázejí na jednoduchost a maximálně přehlednou formu sdělení. Také tímto logickým krokem totiž Autodesk k celé záležitosti přistupuje – jeho záměrem je nabídnout PLM masám, zejména se zaměřením na malé a středně velké firmy, jež si takové technologie dosud nemohly dovolit pro jejich vysokou nákladnost a složitý proces implementace.

Autodesk 360 PLM to chce změnit vskutku razantně. Snahu bořit zažité bariéry dokazuje hned zkraje svojí agresivní cenovou politikou – plný přístup k jeho využívání vyjde na pouhých 75 dolarů pro jednoho uživatele měsíčně (při ročním kontraktu), za uživatele, kterým do systému stačí přistupovat s omezenými právy (např. pouze čtení), zaplatíte pak jen 25 dolarů měsíčně. Další informace přineseme v magazínu CAXMIX, který vychází již příští týden.

Komentáře