Tržby firmy Autodesk sice meziročně povyrostly o pouhé jednotky procent, přesto se jí podařilo dosáhnout rekordně úspěšného čtvrtého kvartálu a za fiskální rok 2013 celkového příjmu přes 2,3 miliardy dolarů.

Zatímco v uplynulém fiskálním roce tržby Autodesku povyrostly o 4 %, pro následující období očekává mírné zlepšení na růst v rozsahu 6 %. Nejlépe se firmě nadále daří v oblasti EMEA, kam spadá i Česká republika, následované Amerikou a Asií. Posledně jmenovaný region přitom zaznamenává nejstrmější pozitivní vývoj (v posledním čtvrtletí o 11 %).

Z hlediska produktů šla nejlíp na odbyt řešení pro stavebnictví a architekturu (AEC), jež si polepšila o 18 %, tržby ze strojírenských aplikací proti tomu rostly jen o 5 %.

Trochu překvapivě se jeví vývoj položky označované „platform solutions“, kam spadá prodejní stálice AutoCAD a AutoCAD LT. Tržby za tato řešení poklesly o 7 % a nepředstavují již v nabídce Autodesku nejvýdělečněší segment. Možná je ale na vině nová struktura produktové nabídky, kdy je AutoCAD distribuován jako součást oborově zaměřených sad aplikací, tzv. Suites. Jejich prodeje slušně rostou, meziročně to bylo ve čtvrtém kvartálu o 17 %.

Komentáře