Stavebnici Lego asi znáte – díky mobilní aplikaci, vycházející ze softwarové technologie Inventor Publisher, si s ní však nyní můžete hrát i na mobilním zařízení, ať už na tabletu, nebo v chytrém telefonu.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Autodesk oživuje kostky LEGO s pomocí digitálních 3D návodů

Autodesk Inventor Publisher propojuje fyzický a digitální svět her pro 21. století

PRAHA, 20. února 2012 – Společnost Autodesk představila nový, inovativní přístup k tvorbě interaktivních 3D návodů na výstavě LEGO World 2012 v Kodani. Návody pro digitální sestavování jsou dostupné na speciálně vyvinuté aplikaci pro iPad s využitím produktu Inventor Publisher Mobile Viewer, která byla vytvořena specificky pro tuto událost.

Software Autodesk Inventor Publisher pomáhá výrobcům přiblížit používání jejich produktů s pomocí jasné, přesné a přesvědčivé produktové dokumentace ve 2D a 3D. Inventor Publisher nabízí alternativu k tradičním postupům tím, že generuje interaktivní návody ve 3D, které běží na zařízeních iPad, iPhone, iPod a Android. S využitím technologie Inventor Publisher a ve spolupráci s LEGO Group vyvinul Autodesk aplikaci, která nabídla fanouškům stavebnic LEGO na výstavě LEGO World 2012 zcela novou herní zkušenost.

Na LEGO World 2012 měly děti nejrůznějšího věku příležitost vyzkoušet si aplikaci k zobrazení interaktivních animovaných digitálních 3D instrukcí k sestavení draka Brickley z kostek LEGO. Animaci je možné kdykoliv pozastavit, přiblížit specifický detail či rotovat model k zobrazení toho, jak jsou spojeny jednotlivé části. Aplikace představuje atraktivní způsob, jakým mohou být propojeny skutečné a digitální světy.

Cílem LEGO Group je poskytnout dětem dokonalý zážitek ze hry s fyzickými kostkami LEGO obohacený o možnost sledování digitálních 3D instrukcí na dotykových mobilních zařízeních. Spolupráce firem Autodesk a LEGO Group nabízí průkopnické zkušenosti v oblasti interaktivní 3D technologie a jejího vlivu na zážitky zákazníků.

„Protože zákazníci stále více preferují 3D vizualizace a mobilní zařízení se stávají součástí běžného života, spojujeme své úsilí s technologickými lídry a inovátory jako Autodesk, abychom využili síly digitálních návrhových dat k demonstraci všech možností našim zákazníkům,“ řekl Olav Gjerlufsen, ředitel LEGO Group. „Jsme velmi potěšeni tím, že můžeme našim fanouškům na kodaňské výstavě LEGO World představit interaktivní stavebnicové návody umožňující digitální pohledy a interakce s kostkami LEGO, a tím obohatit jejich zážitky.“

LEGO Group

The LEGO Group je soukromě vlastněná rodinná společnost se sídlem v dánském Billundu. Byla založena v roce 1932 a dnes je jedním z největších světových výrobců materiálu pro dětské hry, přičemž globálně zaměstnává přibližně 10 500 pracovníků. Podnikatelským mottem LEGO Group je rozvíjet dětskou kreativitu a představivost. Produkty LEGO je možné zakoupit ve více než 130 zemích. Pro více informací o LEGO Group prosím navštivte www.lego.com.

O společnosti Autodesk

Autodesk, Inc. je světový lídr v oblasti 3D návrhového, technického a animačního softwaru pro výrobu, stavebnictví, média a zábavu. Software od Autodesku pro návrh, vizualizaci a simulaci svých nápadů využívají zákazníci z odvětví strojírenství a výroby, architektury, stavebnictví, médií a zábavy – včetně 15 posledních vítězů filmových Oscarů (Academy Award) za nejlepší vizuální efekty. Od uvedení aplikace AutoCAD v roce 1982 nabízí Autodesk nejširší portfolio moderních softwarových aplikací pro globální trh. Další informace o společnosti Autodesk najdete na webu www.autodesk.cz.

Komentáře