Vedle verzí pro operační systémy Windows připravuje společnost Autodesk svůj AutoCAD i pro uživatele platformy Mac OS X. Pro navrhování tak můžete využít i počítačů Apple.

AutoCAD for Mac a AutoCAD LT for Mac mají trochu odlišnou nabídku funkcí a nástrojů, jsou vyvíjeny v jiných vývojových cyklech. I proto byly nové verze uvedeny nyní. Dostupné jsou pro operační systémy Mac OS X 10.10 (Yosemite) a vyšší.

AutoCAD for Mac není lokalizován do češtiny a dalších jazyků a postrádá některé pokročilé funkce z verzí pracujících pod operačními systémy Windows. Chybí například renderer, databáze, import CAD modelů, geolokace, nástroje pro práci s mračny bodů a některá API rozhraní ActiveX, NET, VLX a DCL.

Autodesk vydal AutoCAD2017 pro zařízení s operačním systémem Mac. Foto: CADstudio
Autodesk vydal AutoCAD2017 pro zařízení s operačním systémem Mac OS X. Obrázek: CADstudio

Srovnání verzí AutoCAD 2017 a AutoCAD 2017 for MAC naleznete on-line na stránkách Autodesku (anglicky). Nové funkce jsou rozděleny do tří oblastí a jejich výčet (česky) přináší CAD Studio, na jehož webu najdete i odkaz ke stažení bezplatné, časově omezené verze AutoCAD for Mac.

AutoCAD for Mac je (stejně jako ostatní produkty od Autodesku) dodáván formou pronájmu. Jeho cena se neliší od řešení pro Windows a dokonce lze sdílet licenci Windows a Mac.

Tip: Na mobilních zařízeních od Applu můžete využít také řešení AutoCAD 360 Mobile s funkcemi v on-line režimu.

Komentáře