Autodesk University je velmi pravděpodobně největším setkáním uživatelů CAD systémů na této planetě. Také letošní ročník, odehrávající se tradičně v konferenčním centru hotelu Venetian v Las Vegas, přilákal mnoho tisíc zájemců o nejžhavější novinky v oblastech počítačové podpory navrhování ve strojírenství, architektuře, kreativní grafice a dalších oborů, které nabídka Autodesku v současnosti pokrývá.

Časopis CAXMIX je jediným zástupcem odborného tisku z České republiky, který dostal příležitost zúčastnit se této události, takže našim čtenářům přinášíme exkluzivní informace z první ruky a současně jako jedno z mála médií z celého světa. Informujeme však nejen zde – zajímavé postřehy a fotografie bezprostředně zveřejňujeme na Facebooku. Chcete-li si zajistit přísun těchto informací, přidejte si mezi oblíbené položky stránku PLM News nebo stránku AutodeskClub (pokud ani jednu z nich zatím nemáte v „oblíbených“, je nejvyšší čas to napravit).

V tuto chvíli, kdy Česko svírá chladná noc, máme za sebou v relativně teplém lasvegaském odpoledni větší část prvního dne konference. Jeho vyznění se nese v duchu dvou pojmů, a to CLOUD a PLM. Oba přitom v pojetí Autodesku znamenají totéž – firma, která jako lídr na trhu s CAD systémy strategii PLM dlouhodobě opomíjela a vymykala se tak proti nabídce svých největších konkurentů v segmentu strojírenského softwaru, letos tzv. Product Lifecycle Management uchopila se vší parádou, jako řešení pro budoucnost postavené právě na technologii cloudu.

Prezident firmy Autodesk Carl Bass vysvětluje výhody chystaného PLM systému

Systém pojmenovaný jako Autodesk 360 sestává z již známých nástrojů Autodesk Vault a Autodesk Buzzsaw, zastřešených novinkou s lehce futuristickým názvem Nexus. Jelikož je to zpráva doopravdy čerstvá, a tuto technologii, na které Autodesk hodlá stavět svoji strategii napříč obory, tedy vedle strojírenství i ve stavebnictví apod., dopodrobna poznáme až v následujících dnech a týdnech, několik základních rysů je známo již nyní:

  • Systém pokrývá životní cyklus výrobků ve fázích koncepce, designu, výroby, podpory dodavatelského řetězce, řízení kvality, nákupu, služeb atd.
  • Zdůrazňována je snadná použitelnost systému ve firmách všech velikostí, od těch nejmenších, které s PLM dosud nemají žádnou zkušenost, až po velké korporace, jimž nevyhovují stávající PLM řešení pro svoji zbytečnou komplexnost a vysokou nákladovost.
  • PLM systém Autodesku vychází z již zmíněných aplikací Autodesk Vault, což je doposud klíčový nástroj pro správu dat v rámci značky, Autodes Buzzsaw (řešení pro výměnu elektronických dokumentů v rámci dodavatelských řetězců, běžící v rámci služby Autodesk Cloud; má také mobilního klienta Buzzsaw Mobile) a z nového cloudového řešení Autodesk 360 Nexus, zprovozňujícího vše výše uvedené ve formě “SaaS”, tedy “software jako služba”. Jakožto cloudové řešení provozované v rámci internetu slibuje Nexus zpřístupnit PLM aplikace “kdykoliv, kdekoliv a s nižším rizikem i cenou”.
  • Dostupnost systému bude teprve upřesněna, očekáváno je jeho uvedení počátkem roku 2012.

Konkrétní informace o PLM systému Autodesk 360 Nexus, přinese středeční přednáška, ze které vám s devítihodinovým časovým posunem přineseme i první screenshoty.

Komentáře