Tentokrát bez velké pompy a bez globálních tiskových konferencí představila firma Autodesk novinky ve svojí produktové řadě s označením 2015. Pro uživatele však právě tato přináší klíčové změny.

Postupná evoluce přivedla software značky Autodesk k opět o něco užitečnějším funkcím, o něco líbivějšímu rozhraní a o něco vyššímu výkonu. Význam posledního zmíněného benefitu se týká především těch, kdo sáhnou po využití cloudových služeb, jež jsou na desktopové aplikace Autodesku napojeny čím dál těsněji.

Výpočetní možnosti cloudu si můžete vyzkoušet například na renderingu vizualizací, což je funkce integrovaná do různých softwarů napříč všemi sadami produktů, označovanými jako Design Suites. Dalším společným znakem všech balíků je přítomnost systému AutoCAD 2015, zásadní pomůcky pro tvorbu výkresů, jejíž obliba mezi uživateli dosud příliš nepolevuje.

AutoCAD ve verzi 2015 znatelně potemněl... Zdroj: Autodesk
AutoCAD ve verzi 2015 znatelně potemněl… Zdroj: Autodesk

Vedle cloudu serverového se pak v mnoha aplikacích Autodesku z produktové řady 2015 objevuje ještě jeden „cloud“, v tomto případě však značící mračna bodů, s nimiž nyní můžete pohodlněji pracovat například v AutoCADu, nebo ve vybraných softwarech z Building Design Suite a Factory Design Suite.

Některé z aplikací od Autodesku si v posledních dvou letech polepšily při zpracování mračen bodů. Zdroj: Autodesk
Některé z aplikací od Autodesku si v posledních dvou letech polepšily při zpracování mračen bodů. Zdroj: Autodesk

Software s číslovkou 2015 je pak poslední generací aplikací od Autodesku, která by ještě měla být nabízena také jako běžný upgrade. Již za necelý rok totiž hodlá Autodesk zcela přestat upgrade nabízet a nové verze svých produktů míní poskytovat pouze těm stávajícím zákazníkům, kteří mu odvádějí pravidelné poplatky.

Komentáře