Na webu Autodesk Exchange Apps se v srpnu objevila nová aplikace Autodesk Remote, umožňující vzdálený přístup k desktopovým aplikacím Autodesku přes tablet od Apple.

AKTUALIZACE: Ovládání softwaru od Autodesku přes iPad už je přístupné i českým uživatelům

Jestliže chcete například Autodesk Inventor nainstalovaný na vašem osobním počítači, resp. pracovní stanici, ovládat přes iPad, musíte aplikaci Autodesk Remote nainstalovat na svůj PC a zároveň stejnojmenného klienta na iPad.

Jakmile obě aplikace propojíte, budete moci spouštět přes tablet na svém počítači Inventor a ovládat jej přes iPad, ať jste kdekoliv (tedy teoreticky kdekoliv na světě s připojením k internetu).

Díky Autodesk Remote spustíte na iPadu plnou verzi Autodesk Inventoru. Zdroj: Demir Ali/Autodesk
Díky Autodesk Remote spustíte na iPadu plnou verzi Autodesk Inventoru. Zdroj: Demir Ali/Autodesk

Jak na svém blogu píše Demir Ali, vše běží velmi svižně. Zároveň upozorňuje na několik omezení, ale přitom navádí k tomu, že (a jak) se dají obejít. Autodesk Remote je totiž v tuto chvíli dostupný pouze na území USA a teoreticky lze stáhnout pouze z amerického App Store.

Co už ale neobejdete, jsou dvě věci – zaprvé, Autodesk Remote si mohou stáhnout pouze zákazníci Autodesku s platným Subscription a ti, kdo na svých pracovních stanicích provozují operační systémy Microsoft Windows 7 nebo 8.

20 Comments

    • Aplikaci pro iPad byste měl najít v App Store a je k dispozici zdarma, takže si ji můžete stáhnout a nainstalovat. Ačkoliv na vaši otázku neumím odpovědět, zjistit to můžete jednoduše návštěvou odkazovaného Autodesk Exchange Apps – pokud vám i klient pro počítač půjde stáhnout, nainstalovat a propojit se zmíněnou aplikací na iPadu, máte vyhráno. Důležitá informace je, že nyní je Autodesk Remote k dispozici nejen v USA, ale globálně.

  1. Pingback: Ovládání softwaru od Autodesku přes iPad už je přístupné i českým uživatelům » CAXMIX.cz

Komentáře