Aplikace Autodesk Simulation DFM je podle oficiálního vyjádření prvním programem svého druhu, který při navrhování plastových dílů poskytuje simulace vstřikování s bezprostřední integrovanou zpětnou vazbou. Zajímavostí je, že funguje jako plug-in nejen v Inventoru, ale také v konkurenčních systémech Creo, SolidWorks a dalších.

Plug-in Autodesk Simulation DFM v prostředí systému SolidWorks

(Zdroj: Tisková zpráva)

První na trhu: software Autodesk pro simulaci vstřikování plastů nyní dostupný se zpětnou vazbou v reálném čase

Software Autodesk Simulation DFM zjednodušuje navrhování plastových dílů

PRAHA, 19. dubna 2012 – Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 3D návrhového, konstrukčního a animačního softwaru, ohlásila uvedení softwaru Autodesk Simulation DFM (Design for Manufacturing) na trh. Je to první software pro simulaci vstřikování plastů s integrovanou zpětnou vazbou v reálném čase. Tento softwarový plug-in poskytuje návrhářům plastových dílů rychlý a jednoduchý způsob analýzy vyrobitelnosti, nákladů a dopadu na životní prostředí.

Software Autodesk Simulation DFM, který je postaven na technologii rovněž známé jako Projekt Krypton vyvinuté Autodesk Labs, je integrován v sadě aplikací Autodesk Product Design Suite a výborně spolupracuje zejména s řešením Autodesk Inventor, přičemž poskytuje komplementární technologii k softwaru Autodesk Simulation Moldflow. Software Autodesk Simulation DFM spolupracuje i s produkty jiných výrobců jako například Dassault, SolidWorks a PTC Creo pro podporu podniků pracujících v různorodých CADových prostředích.

„Se softwarem Autodesk Simulation DFM mohou konstruktéři plastových dílů navrhovat díly snáze vyrobitelné a přitom s nízkými náklady a minimálními dopady na životní prostředí,“ řekl Robert “Buzz” Kross, senior viceprezident divize Design, Lifecycle and Simulation ve společnosti Autodesk. „Uživatelé nepotřebují mít hluboké znalosti o simulaci, aby mohli využívat předností Autodesk Simulation DFM – software je velmi intuitivní a snadno integrovatelný do jakéhokoliv procesu navrhování.”

Integrace zpětné vazby v reálném čase do procesů navrhování

S podporou technologie Autodesk Simulation Moldflow pro simulaci vstřikování plastů poskytuje Autodesk Simulation DFM zpětnou vazbu v reálném čase prostřednictvím všeobecně známých návrhových indikátorů již v okamžiku, kdy návrh teprve získává své tvary. Zelené, žluté a červené barevné odstíny označují na navrhovaném dílu místa potenciálních problémů z pohledu výroby, nákladů a dopadů na životní prostředí, a to průběžně v procesu navrhování. Kdykoliv software identifikuje potenciální problémy, návrhář získává explicitní informace v reálném čase o zdroji a lokaci daného problému, takže jej může eliminovat v nejranější fázi návrhového procesu.

Protože Autodesk Simulation DFM spolupracuje s CAD aplikacemi napřímo, k jeho používání stačí jen minimální zaškolení. Je možné použít jej kdykoliv a nevyžaduje od uživatelů mnoho vstupních zadání o navrhované součásti. Zároveň kontinuálně aktualizuje výpočty a poskytuje zpětnou vazbu stejnou rychlostí, jakou uživatel stačí vytvářet svůj návrh.

Komentáře