Firma Autodesk představila zajímavé projekty dvou ze svých zákazníků, kteří s pomocí jejího softwaru navrhují ponorky a kuriózní závodní čluny poháněné pedály.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Software Autodesk stojí za návrhem revolučních plavidel

Dvě výrobní společnosti využívají řešení Autodesk a digitální prototypy k návrhu plavidel, která změní svět. Společnost Project Torpedalo staví v rámci charitativního projektu loď z uhlíkových vláken a firma Hawkes Ocean Technologies, květnový držitel ocenění Inventor of the Month, vytvořila ponorku, která bude prozkoumávat hloubky oceánu.

Dva konstruktéři výrobce aut Bentley Motors staví pedály poháněnou loď, která se zúčastní závodu přes Atlantický oceán, s cílem získat prostředky pro asociaci Motor Neurone Disease Association a britskou nadaci Make-A-Wish Foundation. Tým Project Torpedalo využívá produkty Autodesk Inventor, Autodesk Alias Design, Autodesk Maya a Autodesk Showcase k návrhu, vizualizaci a simulaci lodi vytvořené z uhlíkových vláken, jež bude soutěžit v rámci závodu Woodvale Challenge Atlantic Rowing Race 2011.

„Celý projekt je příkladem digitálního prototypování v akci,“ říká Mike Sayer, konstruktér týmu. „Pracovali jsme s celou sadou softwarových aplikací Autodesk, abychom mohli navrhnout a zkonstruovat plavidlo bez nutnosti postavit fyzický model. Museli jsme vzít v úvahu ergonomii, hydrodynamiku a všechny druhy proměnných, abychom měli jistotu, že výsledkem bude loď dostatečně pevná, rychlá, relativně pohodlná a samozřejmě bezpečná.”

Květnový Inventor of the Month (IOM) byl udělen společnosti Hawkes Ocean Technologies, která vytvořila ponorky DeepFlight. Tato vědecká plavidla mohou zkoumat ty podmořské části oceánu, jež byly dříve nedostupné – čímž nabízejí možnost významně rozšířit soubor vědeckých informací o oceánu, který pokrývá tři čtvrtiny povrchu zeměkoule.

„Téměř nelze docenit význam, jaký měl Autodesk Inventor pro náš tým,” řekl Graham Hawkes, zakladatel a hlavní konstruktér ve společnosti Hawkes. „Schopnost navrhovat ve 3D nám umožnila nejen být efektivnější při realizaci našich záměrů — dovoluje nám navíc přicházet s úplně novými nápady od samého začátku. To kompletně změnilo způsob naší práce.”

Přečtěte si více o Hawkes na stránkách North Bay Business Journal a The Epoch Times. Pro více informací o programu Inventor of the Month navštivte Manufacturing Community.

 

Komentáře