Virtuální simulace na digitálních prototypech jsou pro dodavatele CAD řešení velkou výzvou. Zejména Autodesk se v posledních letech v této oblasti činí a svoji nabídku rozšiřuje skupováním celých vývojářských firem.

V polovině února byla ohlášena další akvizice – Autodesk za 39 milionů dolarů v hotovosti kupuje americkou společnost Blue Ridge Numerics, která vyvíjí aplikace pro simulované fyzikální analýzy na virtuálních prototypech ve strojírenství a stavebnictví. Její software pro výpočty dynamického chování tekutin (CFD) pomáhá konstruktérům optimalizovat navrhovaná zařízení z hlediska proudění vzduchu, vody a dalších „tekutých“ médií, například v chladicích systémech.

Společným znakem produktů Blue Ridge Numerics je jejich široká kompatibilita s mnoha CAD programy různých značek. Podporována je datová výměna se systémy Catia, Creo Elements/Direct, Creo Elements/Pro, NX, Solid Edge, SolidWorks a SpaceClaim. Autodesk slibuje, že podporu těchto aplikací zachová, ač všechny konkurují jeho vlastním řešením ve strojírenství.

Získaný software Autodesk hodlá začlenit do svého portfolia. Jeho nástroje naleznou využití přinejmenším v programech Autodesk Inventor a Autodesk Revit MEP, v nichž poslouží například pro podporu rozhodování při zpracování termálních simulací.

Široká funkčnost nově získaných produktů se zčásti překrývá s nástroji, které Autodesk implementoval již při předešlých akvizicích systémů Algor a Moldflow. Celkově však akvizice Blue Ridge Numerics nabídku Autodesku podstatným způsobem rozšiřuje a činí z něj jednoho z vážných hráčů na trhu s CFD aplikacemi ve světovém měřítku.

(Zdroj: Autodesk, Blue Ridge Numerics)

Komentáře