Po třech letech byl završen integrační proces společnosti Delcam v rámci Autodesku. Ten v srpnu převzal vývoj původních produktů Delcam pod divizi Digital Manufacturing, která se stará o technickou podporu a prodej. Pojďme se společně podívat, jaké změny mohou očekávat zákazníci v oblasti licencování a jak se akvizice projevila na českém zastoupení Delcam Brno.

Divize Digital Manufacturing převzala vývoj produktů PoweMill, PowerShape, PowerInspect, FeatureCAM a ArtCAM. Doplnila tak stávající portfolio známých řešení InventorHSM, HSM Works, Moldflow, Netfabb a dalších. Zákazníci s předplatným nebo licencí v rámci Desktop Subscription jsou v těchto týdnech zdarma převáděni z původních licencí společnosti Delcam na ekvivalenty nových licencí společnosti Autodesk.

Zákazníci se nemusejí obávat, nové licencování jim má přinést více funkcí

Nové licence mají stejný licenční mechanismus, jako ostatní řešení od Autodesku. Každý produkt (kromě řešení Autodesk ArtCAM) je nyní nabízen v jednoduchých a přehledných edicích Standard, Premium a Ultimate. Ty dosahují výrazně vyšší funkčnosti a nižší ceny, než původní řešení Delcam se shodnou nabídkou funkcí a nástrojů.

Uživatelé původních produktů od firmy Delcam tak nyní mohou využívat širších možností a zároveň se dostávají k novým technologiím v podobě cloudových řešení, provázanosti s dalšími technologiemi od Autodesku, zjednodušeným prodejním procesům, přímému přístupu k podpoře od Autodesk a podobně.

Delcam Brno změnil název na CAD CAM Systems, vymezuje se proti Delcamu

V souvislosti s ukončením značky Delcam byla českému zastoupení nabídnuta spolupráce s firmou Autodesk. Z prohlášení jednatele společnosti Pavla Šimonka plyne, že byla nabídka pojata jako ocenění za dlouholeté zkušenosti v oblasti CAM/CAM technologií.

Změna názvu se projevila i v novém logu firmy CAD CAM Systems
Změna názvu se projevila v novém logu firmy CAD CAM Systems

Veřejně dostupná cenová nabídka

Stejnou transparentní politikou prodeje, jakou má Autodesk, se snaží dodržovat i české zastoupení CAD CAM Systems. Dokazují to změny na internetovém portálu, kde mají všechny produkty konkrétní cenovou nabídku. V oblasti prodeje CAD/CAM technologií není tento postup vždy obvyklý.

Transparentní cenová nabídky CAD/CAM systémů není na obvyklá
Transparentní cenová nabídka CAD/CAM systémů není obvykle veřejná

Nový systém vzdálené podpory

CAD CAM Systems zahájí v následujících týdnech nový systém vzdálené (cloudové) podpory, pomocí které mohou zájemci i stávající uživatelé žádat o informace a technickou podporu. Vzdálená pomoc bude dostupná prostřednictvím chatu na internetovém portálu a sociálních sítích Facebook a Twitter. Na všech kanálech bude možné kdykoli navázat v konverzaci z libovolného komunikačního kanálu, návaznost zajistí vzájemná synchronizace.

Komentáře