Ačkoliv má už nějakou chvíli v nabídce svůj vlastní (a navíc zcela integrovaný) CAM systém, uděluje Autodesk nadále certifikace pro Autodesk Inventor i dalším výrobcům aplikací pro podporu obrábění.

Jednou z prvních firem, která získala certifikát po představení řešení Inventor HSM, je Gibbs and Associates se svým produktem GibbsCAM. Ten pro mnoho uživatelů Inventoru není ničím neznámým – certifikován je kontinuálně již čtrnáct let v řadě.

GibbsCAM získal certifikaci pro spolupráci se systémem Autodesk Inventor 2015. Zdroj: Gibbs and Associates
GibbsCAM získal certifikaci pro spolupráci se systémem Autodesk Inventor 2015. Zdroj: Gibbs and Associates

Tato certifikace má být znakem o hladké spolupráci mezi systémy Autodesk Inventor a GibbsCAM, z nichž druhý jmenovaný umí přímo otevírat soubory dílů z Inventoru (IPT), v nichž zachovává barevné informace a řadu atributů přiřazených zachyceným prvkům. Pro pohodlnější práci s daty je od Gibbsu k dispozici také zásuvný modul do PDM softwaru Autodesk Vault.

Vyjádření, které k čerstvé certifikaci GibbsCAMu poskytl manažer Carl White, naznačuje, že jsou v Autodesku potěšeni z přetrvávajícího zájmu výrobců CAM softwaru o jeho propojení s Inventorem. Od uvedení vlastního CAM systému Inventor HSM je však Autodesk v poněkud kuriózní situaci, neboť se z něj vůči ostatním dodavatelům CAM řešení stává v určitých oblastech zároveň docela silný konkurent.

Komentáře