V jeden den se nám sešlo těch jablečných inovací najednou nějak příliš. Vezmeme je hezky popořadě.

Výrobce předražené „trendy“ elektroniky na svoje příznivce vychrlil tenčí verzi tabletu Apple iPad nazvanou Air a jeho kompaktnější variantu s displejem Retina, rozšířil portfolio luxusních notebooků MacBook Pro a Mac Pro a opět si neodpustil nějakou tu „přelomovou“ novinku.

Tentokrát se jedná o poskytnutí operačního systému a kancelářského balíku uživatelům počítačů a dotykových zařízení od Apple překvapivě zcela zdarma. To je silná rána pro konkurenční Microsoft, který horko těžko tápe s prosazováním svého vlastního „moderního“ operačního systému Windows 8/8.1, a také kancelářský balík Microsoft Office pro něj je napříč různými platformami jedním z klíčových – a samozřejmě zpoplatněných – produktů.

Kancelářský balík Apple iWork umí dělat nejen hezké tabulky, ale také dokumenty, prezentace... a nyní je zcela zdarma. Zdroj: Apple
Kancelářský balík Apple iWork umí dělat nejen hezké tabulky, ale také dokumenty, prezentace… a nyní je zcela zdarma. Zdroj: Apple

Spousta uživatelů, kteří by snad už i sáhli po tabletech s Windows (zejména těch firemních) třeba jen kvůli kvalitní sadě kancelářských aplikací, teď mají rozhodování zase o kus snazší a nemají důvod opouštět své naleštěné (či oťápané) iPady. Kapitolou samou pro sebe je pak bezplatné poskytnutí celého operačního systému OS X Mavericks, který mimochodem Apple nazývá „nejvyspělejším operačním systémem na světě“.

Uvedení svého klíčového produktu s firmou Apple sladil Autodesk, který v tentýž den představil novou verzi softwaru AutoCAD 2014 for Mac, pochopitelně již kompatibilní s právě uvedeným OS X Mavericks. Více o něm zde.

Komentáře