Nedlouho poté, co firmu Alibre převzal výrobce 3D tiskáren 3D Systems, mění tuto značku na Geomagic Design – v souvislosti s další akvizicí, tentokrát firmy Geomagic.

Alibre Design je software známý i v Česku, kde jej můžete koupit od více místních distributorů. Propagován vždy byl jako „levný CAD“, což se nyní zřejmě 3D Systems příliš nelíbí – zákazníci mají rádi levné věci, ale obvykle u nich očekávají právě onu nízkou cenu, ne až tolik vrcholnou kvalitu a přidanou hodnotu. Možná že právě to chce nový majitel rebrandingem změnit.

Alibre Design si totiž bere na mušku ambiciózní cíl – uživatele systému SolidWorks, kteří jsou přece jen zvyklí na poněkud vyšší standard, ačkoliv se snaží zaujmout zejména ty, pro něž může být SolidWorks „zbytečným luxusem“.

Alibre Design jako software končí a na jeho místo nastupuje Geomagic Design, zbavený puncu "levného" softwaru.
Alibre Design jako software končí a na jeho místo nastupuje Geomagic Design, zbavený puncu „levného“ softwaru.

Co vše bylo v softwaru změněno a zaneseno do nové verze, již pod názvem Geomagic Design, si můžete přečíst v přehledu, jenž čítá 60 stran formátu A4. Tedy, bylo toho vážně dost. Dílem za to může také skutečnost, že na vývoji softwaru se nově podílí také tým příchozí z firmy Geomagic, takže můžeme očekávat rozšíření funkčnosti směrem k reverznímu inženýrství, práci s naskenovanou geometrií nebo zavedení podpory haptických zařízení.

Komentáře