Číslovka s označením verze není zdaleka jedinou změnou, která doprovodila vývoj aktuálního vydání strojírenského 3D CADu Alibre Design. Ať už se firma Alibre zalekla pověstné třináctky anebo bylo záměrem připodobnit se názvům konkurenčních produktů, přechází z Alibre Designu 12 na Alibre Design 2011.

Uplynulé období hodnotí autoři programu jako mírně bláznivé. Krom toho, že do programu přidali několik nových funkcí, jej totiž kompletně přeprogramovali v jazyce C#. Vybudovali tak solidní základ pro další směřování a rozvoj systému, který zásadně ovlivnil jeho možnosti. Program je díky tomu mnohem rychlejší, spolehlivější a vznikla také 64bitová verze, jež umožní zpracovávat větší a složitější modely.

Kdo očekává hlavně nové nástroje, bude se moci seznamovat s automatickým konvertorem plechových dílů, ve které lze přetvořit importovaná nebo čerstvě vytvořená tělesa. Plechové díly lze tím pádem vytvářet zpočátku v běžném prostředí modeláře a do finální podoby převést až v případě potřeby.

Proměnou prošly nástroje pro zpracování 2D detailů, které je nyní rychlejší také díky lepšímu přístupu k nástrojovým paletám. Ty jsou kontextově senzitivní – program nabídne vhodné nástroje pro danou úlohu okolo kurzoru myši, takže uživatel nemusí neustále cestovat po obrazovce a zabíhat do menu a programových dialogů.

Alibre Design cílí na zákazníky, kteří vyžadují nízkou pořizovací cenu a vystačí si s méně robustním 3D CAD softwarem. Nabízen je v edicích Personal, Professional a Expert s cenami 99, 699 a 1399 dolarů. Prodáván je i v České republice (verze Alibre Design 12 v nejvyšší výbavě Expert je zde nabízena za 34 490 Kč).

(Zdroj: Alibre.com)

Komentáře