Pro mnohé počítačové uživatele, kteří lační po profesionálním Photoshopu, nebo dalších aplikacích od Adobe, ale nemohou nebo nechtějí si je dovolit, byl 7. leden takovým předběžným Aprílem.

Web firmy Adobe s nabídkou aplikací CS2 ke stažení včetně sériových čísel.
Web firmy Adobe s nabídkou aplikací CS2 ke stažení včetně sériových čísel.

Když se po internetu rozkřiklo, že z oficiálních stránek firmy Adobe lze zcela volně stáhnout plnou verzi Adobe Creative Suite 2 a dalších jednotlivých aplikací, vyvolalo to hotový poprask. Pravda, jsou to sice již letité programy, nicméně jejich užitná hodnota je i v době existence o čtyři generace vyspělejších produktů stále značná. Nápor zájemců byl tak silný, že pod ním dokonce server provozovatele zcela zkolaboval.

Nebyla to přitom žádná fáma – software Adobe Acrobat, Illustrator, InCopy, InDesign, Photoshop, Premiere Pro a Photoshop Elements, včetně kompletní sady CS2, najdete na Adobe.com ještě nyní. Jako aktivní odkazy ke stažení, včetně přiložených sériových čísel.

Nebyl to však Apríl, ani opožděná vánoční nadílka. Nabídka pouze nebyla včas vysvětlena a až dodatečně vyšlo najevo, že je určena pouze pro oprávněné majitele originálních licencí produktů řady CS2. Firma Adobe totiž vypíná aktivační servery této edice, pročež uvolnila upravené verze softwaru, jež nevyžadují aktivaci. Tyto aplikace si tedy také můžete stáhnout, nicméně abyste je mohli provozovat legálně, potřebujete být vlastníkem originálního sériového čísla, jež jste předtím standardní cestou zakoupili.

[ Adobe CS2 Free Download link ]

Komentáře