Výrobce polohovacích zařízení pro tvůrce digitálního 3D obsahu pokračuje v inovacích své produktové řady, která by se ve výsledku mohla stát kompletně bezdrátovou.

3D myši od 3Dconnexion umožňují získat uživateli 3D aplikace mnohem větší volnost při pohybu ve virtuálním prostoru, kde vytváří nebo jiným způsobem využívá 3D modely. Osm měsíců po představení první bezdrátové 3D myši, kterou byl inovovaný SpaceNavigator, přichází na trh další zařízení bez kabelu, tentokrát profesionální model SpaceMouse Pro Wireless.

Profesionální 3D myši SpaceMouse Pro v bezdrátovém provedení. Zdroj: 3Dconnexion
Profesionální 3D myši SpaceMouse Pro v bezdrátovém provedení. Zdroj: 3Dconnexion

Toto ergonomické zařízení pomáhá zrychlit a obecně zpříjemnit práci ve 3D softwaru, protože do tvůrčího procesu umožňuje zapojit obě ruce naráz (v jedné ruce navigujete 3D prostředím, se druhou rukou na klasické myši provádíte úpravy). Přístup ke klávesovým zkratkám zajišťují tlačítka umístěná přímo na těle zařízení SpaceMouse Pro, jež si může uživatel naprogramovat podle svých potřeb.

Bezdrátové provedení 3D myši má smysl hlavně z estetického hlediska, neboť 3D myší na rozdíl o myši klasické na stole nijak neposouváte. S bezdrátovou variantou se nicméně uživatel zbaví dalšího z kabelů, jež se zbytečně klikatí po jeho stole.

Komentáře