Přesněji 93,21 miliardy dolarů anebo pro lepší představu dle dnešního kurzu ČNB 1 969 527 300 000 Kč vygenerovaly vloni příjmy firem za trojrozměrné a čtyřrozměrné technologie.

Zpráva, kterou vydala společnost MarketsAndMarkets předpovídá, že tržby za 3D a 4D dále rychle porostou a v roce 2020 by již měly vydělat více než 470 miliard dolarů. Prostorové zobrazení zasahuje do mnoha oblastí lidské činnosti, od průmyslu přes zdravotnictví po zábavu a vzdělávání. Největší příjmy ze 3D však mají jednoznačně firmy ze zábavního průmyslu a elektroniky, kde se na špici setkáváme se jmény Dolby Laboratories, Panasonic Corp., Sony Corp., Samsung Electronics nebo také 3D Systems či Stratasys – dva poslední zmínění jsou zástupci rychle rostoucího trhu se 3D tiskem.

Výčet oblastí, kam všude 3D a 4D technologie zasahují, je v současnosti již velmi dlouhý – namátkou jsou to 3D hry, 3D kino, 3D navrhování (CAD/CAM), 3D navigace, 3D animace, 3D kamery, 3D skenery, 3D zobrazování ve zdravotnictví, 3D telefony, 3D značení, 3D televize, 3D projektory nebo 3D tištěné obvody. Vedle toho se začínají prosazovat tak 4D zařízení, přidávající k dobru další rozměr navíc.

Komentáře