Společnost NSK uvedla na trh unikátní kuličkové šrouby s rychlostí posuvu až 3 metry za sekundu. Oproti běžným kuličkových šroubům snesou dvojnásobné rychlosti.

Aktuální přírůstky v řadách HTF-SRE a HTF-SRD, které společnost NSK vyrábí již od roku 1996, umožňují, aby uzavírací a dynamické osy všech elektrických vstřikovacích lisů v plastikářské výrobě využívaly výhod většího zrychlení a vyšší konečné rychlosti. Podle požadavků trhu na dosažení kratších dob cyklu při výrobě takových dílů, jako jsou rámečky pro displeje chytrých telefonů a tabletů, musí být lineární pohody nejnovějších vstřikovacích lisů schopné pracovat s větším zrychlením a vyšší rychlostí posuvu. S ohledem na to byly dvě řady vysokozátěžových kuličkových šroubů od NSK doplněny o výrobky splňující nejnovější požadavky trhu.

Řada kuličkových šroubů NSK HTF-SRE je dostupná se šrouby s menším průměrem pro použití v dynamicky lineárních osách vstřikovacích lisů. Foto: NSK

Současnou nabídku šroubů s relativně velkým průměrem je nyní sortiment doplněn o šrouby s malým průměrem – do 50 mm. Navíc jsou v nabídce nyní i provedení s kompaktnější maticí, jejíž vnější rozměry jsou srovnatelné se šrouby řady HTF-SRC, které se již používají v mnoha vstřikovacích lisech po celém světě.

V rámci dalšího vývoje byla řada rozšířena o šrouby HTF-SRD, které jsou vhodné pro uzavírací jednotky forem vstřikovacích lisů, o verze s větším stoupáním. Uživatelé mohou využívat kuličkové šrouby určené pro velká zatížení s rychlostí posuvu od 2 do 3 metrů za sekundu. Koncovým zákazníkům tak sníží dobu pracovních cyklů a zvýší produktivitu. Přínosem je i snížená hlučnost. Díky optimalizovanému (hladkému) oběhu kuliček byla hlučnost snížena ve srovnání s konvenčními šrouby.

Vysokozátežový kuličkový šroub HTF-SRD s větším stoupáním je vhodný pro osy uzavíracích jednotek vstřikovacích lisů, které mohou dosáhnout vysoké rychlosti pohybu a to až 3 metry za sekundu. Foto: NSK

Komentáře