Aplikace iRing3D vyvinutá speciálně pro tablety iPad dokazuje, že moderní návrhové technologie jsou nejen velmi výkonné, ale současně mohou být snadno ovladatelné a použitelné prakticky pro každého.

Máte-li takový tablet, můžete si rovnou sami zkusit, zda ve vás nedřímá kus produktového designéra. S pomocí programu iRing3D, který za šest dolarů pořídíte v App Store, dokážete rychle navrhnout svůj vlastní prsten jako prostorový model. Postačí vám k tomu vaše vlastní prsty, dotyková obrazovka a několik jednoduchých programových nabídek.

To ale není zdaleka vše – od virtuálního návrhu je zřízena velmi krátká cesta k reálnému výrobku. Stačí soubor přímo z aplikace odeslat na portál 3D tisku, kde si stejně jednoduchou cestou vyberete materiál, z něhož má být vaše dílo vytvořeno. Podle toho zaplatíte další jednotky až desítky dolarů za „vytištění“ vašeho vlastního prstenu, a ten vám bude během několika dnů doručen poštou až domů.

Software iRing3D vytvořil Dr. Eyal Nir, zakladatel firmy ParaCloud, která vyvíjí sofistikovaný software pro generování složitých geometrických struktur, používaných zejména ve špičkové architektuře. V dohledné době by se této zajímavé hříčky měli dočkat také majitelé telefonů iPhone a pak ti, kdo využívají zařízení s operačním systémem Android.

Video #1: Proces návrhu a 3D tisku s aplikací iRing3D

Video #2: Návod, jak pracovat v iRing3D pro začátečníky

Video #3: Návod, jak v iRing3D pracovat se soubory

(Zdroj: iRing3D.com)

Komentáře