Chrysler zavádí NX * MSC.Software podpoří vývoj v Airbusu * Z Corporation představila levnější 3D tiskárny * Comsol Multiphysics 4.0 oceněn titulem NASA

Chrysler integruje řešení od Siemens PLM Software

Automobilka Chrysler Group oznámila záměr využívat při vývoji nových automobilů aplikace od společnosti Siemens PLM Software. V první fázi bude využit systém NX na projektech pro značku Fiat, počínaje modely Fiat 500, Fiat 500EV a při tvorbě nového typu 1,4litrového motoru Fire. Časem budou systémy od Siemensu integrovány do celého návrhového procesu v Chrysler Group. Již nyní je za tímto účelem zaváděno řešení Teamcenter pro správu dat.

Zdroj: Finchannel.com


MSC.Software se zapojí do výzkumu chování letadel pod křídly Airbusu

Rozsáhlý projekt Crescendo je zaměřen na vývoj systému zkoumajícího chování letadel s cílem zpracovávat jejich návrhy a analýzy v širších souvislostech, než z jakých vychází prosté konstruování. Tzv. BDA (Behavioural Digital Aircraft) zahrnuje ustanovení platformy pro spolupráci různě zaměřených týmů při vývoji letadel a firma MSC.Software pro tyto účely poskytne svůj systém SimManager, jehož úkolem bude podpora správy dat a simulačních procesů.

Zdroj: MSC.Software


Ceny 3D tiskáren padají také u Z Corporation

Rok 2010 přinesl hned z kraje malou revoluci v oblasti 3D tisku, když firma Solido 3D jako první představila 3D tiskárnu za dosud nevídaně „nízkou“ cenu pod 15 tisíc dolarů. Podobnou cestu nyní volí i známější Z Corporation, jejíž nově představené modely, černobílý ZPrinter 150 a barevný ZPrinter 250 budou nabízeny za ceny 14 900 a 24 900 dolarů. Stroje míří především mezi architekty a stavební projektanty, přičemž se chlubí relativně malými rozměry a vyšší rychlostí i přesností, než jaké nabízí konkurence.

Zdroj: Z Corporation


Comsol Multiphysics 4.0 je produktem měsíce podle NASA Tech Briefs

Sofistikovaný simulační a výpočetní software Comsol Multiphysics byl vybrán do prestižního žebříčku nejzajímavějších technických produktů podle magazínu NASA Tech Briefs. Vzhledem k tomu, že jde o vůbec nejčtenější časopis pro inženýrskou komunitu v USA, je to pro firmu Comsol jistě příjemná zpráva.

Zdroj: NASA Tech Briefs

Komentáře