Hra o „demokratizaci“ 3D tiskáren má další dějství. Firma Solido, která se vloni zasadila o radikální zlevnění této technologie a letos v lednu skončila v konkurzu, nyní pokračuje v činnosti pod novým názvem.

Zprávu o ukončení izraelského podniku a propuštění všech jeho zaměstnanců přinesl 13. 1. izraelský deník Globes. Vzhledem k tomu, že tiskárna Solido SD300 Pro byla nabízena i na českém trhu a značný prostor jsme jí věnovali v minulém vydání našeho časopisu, zveřejnili jsme informaci ze zahraničního tisku i na našem webu.

Společnost SolidVision, která značku Solido v Česku zastupuje, nám nyní poskytla podrobné vyjádření o dalším vývoji situace, které publikujeme bez redakčních úprav.

Společnost Solido Spirit přebírá veškeré aktivity firmy Solido 3D Ltd.

Jak bylo nedávno uvedeno v tisku, v průběhu srpna 2010 nebyla ve společnosti Solido 3D Ltd. dokončena plánovaná investice 8500000 dolarů. To vedlo k destabilizaci společnosti Solido 3D Ltd. a stávající akcionáře k nucenému pozastavení činnosti, a podání žádosti na ochranu proti věřitelům. Nicméně soud, místo likvidace firmy Solido, jmenoval správcem firmu Solido Spirit, která získala majetek a provozy Solido 3D. Solido Spirit již zahájila obchodní činnost.

Firma Solido 3D získala skupinu investorů, včetně Argoquest, Yossi Ashkenazi (majitel Dakrim, s. r. o.), Dragon Ventures Management Ltd. a další. Tato skupina investorů byla jmenována dočasným správcem firmy Solido 3D. Např. firma Dragon Ventures působila jako distributor pro oblast Číny.

Solido Spirit obnovuje plný provoz, včetně náboru nových zaměstnanců (mnozí  jsou bývalí zaměstnanci Solido 3D). Investoři byli reprezentováni Adv. Guy Gissin a Adv. Yoel Freilich z advokátní kanceláře Gissin & Co.

Solido Spirit bude pokračovat ve výrobě a prodeji unikátních 3D tiskáren Solido SD 300 Pro.

Tiskárny jsou vyráběny ve výrobním koncernu Zijin-Lead, do kterého byly investovány miliony dolarů, a kde je Solido částečným vlastníkem. Tento společný podnik byl založen v roce 2010 a zaměstnává stovky zaměstnanců.

Předseda představenstva a generální ředitel společnosti Argoquest, pan Jason Barzilay řekl: „Byli jsme součástí firmy Solido od jejího založení, a proto věříme, že společnost má pořád k využití obrovský potenciál.“

(Zdroj: SolidVision)

Komentáře