Společnost Siemens AG ocenila celkem 14 mimořádně výjimečných výzkumníků v rámci cen Vynálezce roku 2017 (Inventors of the Year). Soutěžící celkově podali zhruba 1 300 vynálezů a 920 patentů. Devět vynálezců je původem z Německa, dva pocházejí z Rakouska, jeden je z Dánska a další dva ze Spojených států amerických.

Mezi navrhovanými vynálezy jsou například řešení pro digitální energetické sítě budoucnosti nebo technologie, které významným způsobem zlepšují lékařskou diagnostiku či rozšiřují možnosti stávajících kolektorů pro celoelektrický pohon nákladních automobilů. Podle ředitele koncernu Siemens AG, Rolanda Busche, nestačí pro skutečné inovace mít jen velké myšlenky, ale i značnou dovednost je realizovat, což názorně představuje všech 14 vynálezců. Svým technologickým nápadům se věnovali s vášní a dokázali s nimi uspět na trhu.

Siemens udílí ceny mimořádným vědcům a vývojářům, kteří svým dílem významně přispěli k vynikajícím výsledkům společnosti, již od roku 1995. Od roku 2016 jsou oceňování i výzkumníci, kteří v koncernu nepracují. Foto: Siemens AG

Statistika patentů společnosti Siemens v roce 2017

Ve fiskálním roce 2017 společnost Siemens podala celosvětově na 3 650 patentů, což je o 150 více než v roce předchozím. Koncern je nositelem zhruba 63 tisíc patentů. Ve finančním roce 2017 podali zaměstnanci společnosti přibližně 7 450 vynálezů. Pokud to přepočítáme na 220 pracovních dnů v roce, znamená to asi 34 vynálezů denně.

Zdroj: Siemens AG

Komentáře