Záměrem nového partnerství obou společností je zefektivnit celý výrobní proces laserového tavení kovů (metoda Laser Melting Fusion) ve vrstvách na bázi kovových prášků pro 3D tiskárny Trumpf. Tvorba modelu a nastavení 3D tisku bude integrováno do řešení Siemens NX.

Společnost Siemens PLM Software ve spolupráci s výrobcem laserových strojů Trumpf hodlá integrovat modelování, programování, nastavení parametrů 3D tisku a simulaci do profesionálního CAD řešení Siemens NX. Cílem je vytvořit asociativní prostředí, které sloučí potřebné funkce do jednoho softwaru.

Řešení bude prodáváno s tiskárnami Trumpf TruPrint Laser Metal Fusion. Foto: Trumpf
Řešení bude prodáváno s tiskárnami Trumpf TruPrint Laser Metal Fusion. Foto: Trumpf

Siemens PLM Software zavedl průlomovou technologii generativního navrhování pro vývoj digitálních modelů do nejnovější verze CAD/CAM/CEA řešení Siemens NX 11. Nový přístup konvergentního modelování pomáhá navrhovat součástky optimalizované pro 3D tisk, zjednodušuje postup práce při reverzním inženýrství naskenovaných dílů a je rychlejší díky eliminaci konverze dat. Jaké novinky související s aditivní výrobou zavedla společnost Siemens PLM Software do řešení Siemens NX 11 se dozvíte v aktuální zprávě.

Zdroj: Siemens a Trumpf

Komentáře