Siemens a Trumpf spolupracují na vývoji 3D tisku kovů

Záměrem nového partnerství obou společností je zefektivnit celý výrobní proces laserového tavení kovů (metoda Laser Melting Fusion) ve vrstvách na bázi kovových prášků pro 3D tiskárny Trumpf. Tvorba modelu a nastavení 3D tisku bude integrováno do řešení Siemens NX.

Společnost Siemens PLM Software ve spolupráci s výrobcem laserových strojů Trumpf hodlá integrovat modelování, programování, nastavení parametrů 3D tisku a simulaci do profesionálního CAD řešení Siemens NX. Cílem je vytvořit asociativní prostředí, které sloučí potřebné funkce do jednoho softwaru.

Řešení bude prodáváno s tiskárnami Trumpf TruPrint Laser Metal Fusion. Foto: Trumpf

Řešení bude prodáváno s tiskárnami Trumpf TruPrint Laser Metal Fusion. Foto: Trumpf

Siemens PLM Software zavedl průlomovou technologii generativního navrhování pro vývoj digitálních modelů do nejnovější verze CAD/CAM/CEA řešení Siemens NX 11. Nový přístup konvergentního modelování pomáhá navrhovat součástky optimalizované pro 3D tisk, zjednodušuje postup práce při reverzním inženýrství naskenovaných dílů a je rychlejší díky eliminaci konverze dat. Jaké novinky související s aditivní výrobou zavedla společnost Siemens PLM Software do řešení Siemens NX 11 se dozvíte v aktuální zprávě.

Zdroj: Siemens a Trumpf

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *