Je velká jako jenom trochu předimenzovaná mikrovlnka, dorazí k vám v plné výbavě, nabídne výtisky v perfektní kvalitě odpovídající požadavkům průmyslové praxe a zaplatíte za ni zhruba jako za nový rodinný vůz nižší střední třídy. Přesně taková je horká novinka pro 3D tisk od firmy Stratasys.

Díky její aktivní podpoře ze strany české firmy MCAE Systems je na rozdíl od mnoha jiných zařízení pro rapid prototyping Mojo opravdu snadno dostupná i pro tuzemské uživatele. Ačkoliv stolních 3D tiskáren bylo doposud představeno již několik a ceny některých z nich atakují skutečně nízké cenové relace, lze Mojo považovat za první zcela profesionální přístroj kompaktních rozměrů, schopný produkovat skutečně profesionální výtisky, odpovídající nejnáročnějším požadavkům z praxe.

S ohledem na cílovou skupinu je Mojo dodávána v kompletním balíčku, obsahujícím veškeré nezbytné příslušenství i stavěcí materiál. Tím je zde kvalitní termoplast ABSplus, vrstvený po 0,17 mm. Velikost výrobků je omezena stavěcím krychlovým prostorem tiskárny o délce strany 127 mm.

Ovládání i údržba byly zjednodušeny na maximální možnou mez a výrobce je přirovnává k práci s běžnou inkoustovou tiskárnou. Modelovací materiál je spolu s tiskovou hlavou integrován do jednoho dílu, který se instaluje obdobně jako kazety s inkoustem. Mojo nevyžaduje žádná zvláštní připojení – například přívod a odvod vody – lze ji provozovat na kancelářském stole, protože krom jiného je také velmi tichá.

Prostorový návrh z CAD softwaru je s prostřednictvím této tiskárny převést do reálné podoby skrze softwarového průvodce, v němž nastavíte potřebné parametry STL souboru a dále už jen můžete sledovat průběh tiskové úlohy v reálném čase, včetně analýzy množství potřebného materiálu pro stavbu výrobku a podpor.

3D tiskárna Mojo je dodávána s kompletním příslušenstvím
včetně čisticí sady pro odstranění stavěcích podpor.

To v pozadí není přenosná chladnička, nýbrž kompaktní 3D tiskárna. Začněme si zvykat.

Od virtuálního prototypu k reálnému výrobku je to s Mojo
na pracovním stole konstruktéra dnes už jen kousíček.

Komentáře