Setkání ve čtyřech českých a slovenských městech chtějí zprostředkovat praktické, technologické i metrologické poznatky nejen konstruktérům a výrobcům lisovacích nástrojů, ale i odborníkům z oblasti výzkumu a vývoje, výroby a zabezpečování kvality výroby z celého světa.

Semináře se budou zabývat způsoby použití 3D měřicí techniky při lisování, ohýbání, tažení a tváření plechových výlisků k zajištění trvalé kvality procesu výroby – od určování materiálových vlastností přes rychlejší zapracování nástroje a první inspekci výrobku až po průběžnou kontrolu sériové výroby a analýzu trendů odchylek.

Řadu mezinárodních seminářů pořádá výrobce měřicích systémů GOM od ledna do dubna 2017 – celkem na třiadvaceti různých místech od Asie až po Ameriku. V Česku a na Slovensku akce zastřešuje lokální partner MCAE Systems. Kromě výměny zkušeností jsou setkání zaměřena na prezentace uživatelů měřicí techniky. Přední průmysloví výrobci předvedou, jak zavádění optických měřicích systémů napomáhá zkracování doby vývoje výrobků a optimalizaci výrobních procesů. Živé ukázky pak představí výsledky nejnovějšího vývoje na poli 3D metrologie a v oblasti měřicího a inspekčního softwaru.

Přesná průmyslová 3D metrologie se uplatňuje také v procesech tváření plechových výlisků (obr.: MCAE Systems)
Přesná průmyslová 3D metrologie se uplatňuje také v procesech tváření plechových výlisků (obr.: MCAE Systems)

V Česku a na Slovensku semináře proběhnou na čtyřech různých místech:

  • 26. 1. 2017 – Mladá Boleslav (hala MCAE Systems, Plazy 126, 293 01 Mladá Boleslav),
  • 23. 2. 2017 – Ostrava (Seminární centrum AKADEMIE, Hrušovská 2654/16, 702 00 Ostrava-Přívoz),
  • 2. 3. 2017 – Kuřim (kanceláře MCAE Systems, Knínická 1771/6, 664 34 Kuřim),
  • 23. 3. 2017 – Trnava (Centrum excelentnosti CAMPUS, MTF STU – CAMBO, Paulínska 16, 917 24 Trnava).

Další informace, včetně registračního formuláře, najdete na stránkách www.gom-workshop.com/cz/index.php.

Komentáře